قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار نواحی راه آهن » مرکز تعمیرات لکوموتیو قم افتتاح شد

مرکز تعمیرات لکوموتیو قم افتتاح شد

مرکز تعمیرات لکوموتیو قم افتتاح شد
مرکز تعمیرات لکوموتیو قم افتتاح شد

در مراسم افتتاح این مرکز تعمیراتی بهرام سرمست استاندار قم، معاونین شرکت راه آهن و تعدادی از مسئولان این استان حضور داشتند و برای راه اندازی این مرکز، شرکت راه آهن بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است.

ایستگاه گارمانوری قم به علت قرار گرفتن در چهار راه مواصلاتی ریلی کشور دارای موقعیت جغرافیایی ویژه ای است و راه اندازی این مرکز ، در ۳۶۰۰ مترمربع گامی بزرگ در تسهیل تردد لکوموتیوهای باری و مسافری در خطوط ریلی کشور خواهد بود.

افتتاح مرکز تعمیرات لکوموتیو قم
افتتاح مرکز تعمیرات لکوموتیو قم

افزایش بهره وری و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود لکوموتیوها در شرکت راه آهن، افزایش جابجایی حجم بار در خطوط ریلی، افزایش سرعت بازرگانی، جذب نیروی متخصص و ایجاد اشتغال در استان قم، کاهش آلودگی های صوتی و کاهش مصرف سوخت از مهمترین مزیت های راه اندازی این مرکز در استان قم است.

همچنین امروز پروژه اتصال گمرک قم به ایستگاه راه آهن گارمانوری استان قم نیز توسط مدیرعامل راه آهن به بهره برداری رسید و با افتتاح این پروژه در انتقال هر تن کیلومتر بار از جاده به روی ریل سالیانه ۸۰ میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی می شود.

اینفوگرافی مرکز تعمیرات لکوموتیو قم
اینفوگرافی مرکز تعمیرات لکوموتیو قم

این طرح با بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده و با اتصال آن به شبکه ریلی کشور، سالیانه جابجایی و ترخیص ۲۰ هزار دستگاه کانتینر در خطوط ریلی کشور تسهیل می‌شود.

افزایش سرمایه گذاری ها در استان قم، کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها، کاهش هزینه های حمل و نقل و ارتقاء ایمنی در راه های استان قم از مهم ترین مزیت های راه اندازی این پروژه در ایستگاه راه آهن گارمانوری در این استان است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

حمل و نقل ریلی | جامع ترین پورتال حمل و نقل ریلی