متروی تهران در رتبه ۱۵ دنیا
متروی تهران در رتبه ۱۵ دنیا
ظهر امروز (دوشنبه) با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس شورای شهر نیمه شرقی خط 7 مترو به طول 8.5 کیلومتر افتتاح شد.

متروی تهران در رتبه ۱۵ دنیا

متروی تهران در رتبه 15 دنیا
متروی تهران در رتبه ۱۵ دنیا

پیروز حناچی صبح امروز در آیین افتتاح ۸٫۵ کیلومتر از نیمه شرقی خط ۷ مترو تهران و بهره برداری از دو ایستگاه بسیج و مهدیه با بیان اینکه تامین منابع پروژه عظیم مترو کار آسانی نیست گفت:

دو موضوع آلودگی هوا و ترافیک جزو دغدغه‌های مردم است چرا که هم آلودگی هوا و هم ترافیک تاثیر مستقیمی بر زندگی و سلامت آنها می‌گذارند به همین دلیل حل این دو دغدغه و پاسخگویی به مطالبات مردمی جزو اولویت‌های کاری مدیریت شهری است.

🔸وی با بیان این که کلانشهرها مشکلات مشترکی دارند که آلودگی و ترافیک از پیامدهای توسعه شهری است و در کنار آن حاشیه نشینی و اسکان غیررسمی نیز در همه کلانشهرها با شدت و ضعف وجود دارد.

شهردار تهران با بیان اینکه در دهه اخیر رشد جمعیت مناطق ۲۲ گانه تهران، ۲٫۵ درصد بود اما در شهرهای اقماری شاهد رشد ۱۷ درصدی جمعیت هستیم که این بحران درست در خارج از حریم شهر تهران رخ داده است گفت:

اتصال قطار شهری بین کلانشهرها و اقمار جزو سیاست های اصلی است که به دنبال اتصال مترو به پرند ، هشتگرد، اسلامشهر و غیره هستیم و این مهم در دستور کار قرار دارد.

حناچی با بیان این که امروز رنگینگ مترو تهران در میان متروهای دنیا در رتبه ۱۵ قرار دارد گفت:  هم در شاخص طول مسیر و هم در مورد جابجایی مسافر مترو تهران در جایگاه ۱۵ دنیا قرار دارد.

حناچی با بیان اینکه در برخی از شهرها این سیاست‌ که در هر ۵۰۰ متر یک ایستگاه مترو باشد، دنبال می‌شود اظهار کرد:

این نشان دهنده پوشش گسترده مترو در شهرها است و ما نیز قول دادیم که هر ماه یک ایستگاه افتتاح کنیم و عمل به قول ها در آموزه های دینی مان بسیار مورد  تاکید قرار گرفته است.

🔹وی با بیان این که قول داده بودیم هر ماه یک ایستگاه افتتاح کنیم و تمرکزمان را برای حل مشکل تامین واگن قرار داده‌ایم، گفت: برای تکمیل خط ۶ و ۷ ، ۵۰ هزار میلیارد تومان دیگر باید هزینه کنیم تا به نتیجه برسیم و امیدواریم با قول های خوبی که امروز رئیس سازمان برنامه و بودجه داده‌اند بتوانیم نه تنها مترو بلکه در حوزه اتوبوسرانی شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی باشیم.

وی با بیان اینکه ما به مردم قول داده بودیم که توسعه شبکه حمل و نقل ریلی را در دستور کار قرار دهیم، گفت:

تکمیل خط ۶ و ۷ کار بسیار سختی بود چرا که درخط ۷ به تحریم ها برخوردیم و مشاورین نرم افزار کار را رها کرده و رفتند و در خط ۶ نیز کاملا در میانه تحریم ها بودیم که تلاش شد تجهیزات بدون خرید مستقیم از خارج با کمک کارشناسان داخلی تولید شود.

🔸وی با بیان این که قول داده‌ بودیم که توسعه قلمروی عمومی را در شهر داشته باشیم گفت: برنامه های زیادی در این خصوص انجام شد و دیدید که میدان هفت تیر به یک پلازها تبدیل شد. حالا بررسی ها در مورد میدان امام خمینی و تبدیل آن به فضای با نشاط که در کنار میدان مشق قرار دارد ، در حال انجام است.

حناچی با بیان این که در توسعه حمل و نقل عمومی در شرایط کاملا مساعدی در همکاری با دولت هستیم گفت:

علیرغم این که وضعیت دولت در پرداخت هزینه ها خوب نیست و شرایط سختی دارد اما همیشه به درخواست های ما پاسخ داده است و امیدواریم بتوانیم با کمک دولت گره از مشکل تامین اتوبوس و واگن حل کنیم و مطمئنیم که درحل مسائل حاکمیتی تهران، شهرداری تنها نیست.

ظهر امروز (دوشنبه) با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس شورای شهر نیمه شرقی خط ۷ مترو به طول ۸٫۵ کیلومتر افتتاح شد.