یکشنبه / ۳ تیر / ۱۴۰۳ Sunday / 23 June / 2024
×
قرارداد مشارکت در توسعه محصول یک رام قطار مترو برای خطوط مترو تهران با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و پیروز حناچی شهردار تهران امضا شد.
قطارهای ایران ساخت روی ریل متروی کشور قرار میگیرد

قطارهای ایران ساخت روی ریل متروی کشور قرار میگیرد

قطارهای ایران ساخت روی ریل متروی کشور قرار میگیرد
قطارهای ایران ساخت روی ریل متروی کشور قرار میگیرد

طبق قرارداد این محصول ساخت ایران با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در شرکت‌های دانش بنیان اجرا می‌شود و در مراحل بعد با سرمایه گذاری داخلی به تولید انبوه خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،این قرارداد برمبنای ماده ۵۴ قانون ششم توسعه است و بر اساس آن ۸۵ درصد تولید محصول با بهره گیری از توان داخلی تولید می‌شود.

شرکت مترو تهران راهبری این قرارداد را به عهده دارد و طرح اجرایی زیر نظر این شرکت طی ۱۸ ماه اجرا خواهد شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم امضای این قرار داد گفت: اتفاقی که در سالهای گذشته در حوزه ریلی افتاد و منجر به بومی سازی شد در حوزه قطار هم رخ خواهد داد و تا دو سال آینده به بومی سازی خواهیم رسید.

سورنا ستاری افزود:

در حوزه کسب و کار‌های نوپا همکاری های خوبی با شهرداری داریم که در حوزه های دیگر حمل و نقل هم پیاده سازی خواهد شد.
بومي سازي قطار مترو
بومي سازي قطار مترو

شهردار تهران نیز در این مراسم گفت: یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم بهره برداری اندک از زیر ساخت های موجود داخلی است.

پیروز حناچی افزود:

باید از حداکثر ظرفیت برای پیشبرد بومی سازی یک رام قطار استفاده کرد و این قرارداد راه را برای قرارداد های بعدی باز خواهد کرد.

وی گفت: همه مجموعه های بزرگ این حوزه دستی بر موضوع دارند تا شرایط سخت را به فرصت تبدیل کنند.

علی امام مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران نیز در این مراسم با اشاره به ظرفیت بالای مهندسان ایرانی در طراحی داخلی، گفت: کمبود واگن‌های مترو شهروندان را آزار می‌دهد و تلاش می‌شود با این قرار داد کمبود واگن رفع شود.

علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی هم افزود: به منظور حمایت و تقویت شرکت های دانش بنیان و در جهت حضور شرکت ها در طرح های مهم این همکاری شکل خواهد گرفت.

ویدئو: بومی سازی قطار مترو

گزارش تصویری آیین انعقاد قرارداد ساخت یک رام قطار مترو:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *