شرکت ایرید و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تفاهم نامه همکاری امضا کردند | حمل و نقل ریلی
چهارشنبه / ۳۰ خرداد / ۱۴۰۳ Wednesday / 19 June / 2024
×
آیین امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی - پژوهشی و فناوری بین شرکت دانش بنیان گسترش صنایع ریلی ایران(ایرید) و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار گردید.
شرکت ایرید و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

شرکت ایرید و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

شرکت ایرید و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تفاهم نامه همکاری امضا کردند
شرکت ایرید و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

آیین امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی – پژوهشی و فناوری بین شرکت دانش بنیان گسترش صنایع ریلی ایران(ایرید) و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی شرکت گسترش صنایع ریلی ایران(ایرید)، این آیین صبح روز یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در محل کارخانه این شرکت برگزار شد، دکتر محمد باقر محمد صادقی آزاد، رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و مهندس محمد متقی پور، مدیرعامل شرکت گسترش صنایع ریلی ایران(ایرید) تفاهم نامه همکاری را با در نظر گرفتن امکانات طرفین اعم از نیروی انسانی، فناوری های موجود، داده ها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری امضاء نمودند.

این تفاهم نامه که با هدف توسعه و استفاده از امکانات علمی و تحقیقاتی، پژوهش های کاربردی و توسعه فعالیت ها، ایجاد بازارهای جدید، شناسایی بازار برای پروژه های نوپا و نوآفرین دانشجویان، برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی و تخصصی، تدوین و امضا شد. طرفین مقرر نمودند با توجه به موضوعات تبیین شده با یکدیگر همکاری نمایند.

مدیرعامل شرکت ایرید ضمن ابراز خرسندی از شرایط فراهم شده برای امضای این تفاهم نامه، ابراز امیدواری نمود این تفاهم نامه که بیشتر در زمینه علمی، فنی و پژوهشی می باشد هر چه سریعتر به صورت واقعی و عملگرا اجرایی شده و بتواند نیازهای پژوهشی و فنی طرفین را برطرف نماید.

متقی پور افزود: تمامی سعی و تلاش این شرکت بر بومی سازی تمامی قطعات سوزن، این محصول استراتژیک می باشد و این مهم با ارتباط نزدیک صنعت و دانشگاه محقق خواهد شد.

رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز در مراسم امضای تفاهم نامه گفت: با توجه به اینکه یکی از وظایف اجتماعی دانشگاه ها ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه می باشد، هم افزایی منجر به پیشرفت هر دو مجموعه خواهد شد و همچنین ابراز امیدواری نمود با استفاده از امکانات هر دو مجموعه شاهد موفقیت هایی در عرصه صنعت و علم خواهیم بود.

گفتنی است اعضای هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده علوم پایه و رابط صنعت و دانشگاه این دانشگاه و تعدادی از معاونین و مدیران شرکت ایرید در این مراسم حضور داشتند.

شرکت دانش بنیان گسترش صنایع ریلی ایران(ایرید) یکی از شرکت های زیرمجموعه موسسه صندوق کارکنان راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد که بعنوان تنها تولید کننده انواع سوزن های ریلی در کشور فعالیت می کند و کشور را از این حیث بی نیاز از واردات کرده است.

این شرکت با توان و اتکا به نیرو و ظرفیت بالای متخصصان خود توانسته است، انواع سوزن های ریلی با شعاع مختلف را تولید و این سوزنها در خطوط مختلف راه آهن و قطار شهری های کشور مورد بهره برداری قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *