راه آهن ارومیه شهریور ۹۷ به بهره برداری میرسد
راه آهن ارومیه شهریور ۹۷ به بهره برداری میرسد

خیرالله خادمی گفت : راه‌آهن ارومیه ۹۵‌ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان شهریور افتتاح خواهد شد. او در ادامه گفت: خط آهن ارومیه – نقده -مهاباد به طول ۱۸۲ کیلومتر است که ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا چند روز آینده با حضور رییس جمهور افتتاح خواهد شد. معاون وزیر راه و […]

خیرالله خادمی گفت : راه‌آهن ارومیه ۹۵‌ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان شهریور افتتاح خواهد شد.

او در ادامه گفت: خط آهن ارومیه – نقده -مهاباد به طول ۱۸۲ کیلومتر است که ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا چند روز آینده با حضور رییس جمهور افتتاح خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی به گسترش بیشتر شبکه ریلی تا نزدیکی کشورهای همسایه ترکیه و آذربایجان با افتتاح راه‌آهن ارومیه اشاره کرد و گفت: ایستگاه‌های راه‌آهن موجود در طول مسیر نیز تکمیل شده است که هم‌زمان با افتتاح راه‌آهن ارومیه این ایستگاه‌ها هم تکمیل می‌شوند.

خادمی در ادامه گفت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی ایستگاه راه‌آهن نقده به ۹۸‌درصد و پیشرفت فیزیکی راه‌آهن ارومیه که یکی از بزرگ ترین و زیباترین ایستگاه‌های کشور است به ۹۵‌درصد رسیده است.

او درباره اتصال به افغانستان از طریق شبکه ریلی اظهار داشت: تا پایان سال جاری دسترسی ریلی به افغانستان از طریق مسیر خواف-هرات هم ایجاد خواهد شد و راه‌آهن ایران – افغانستان هم تا چند ماه دیگر به افتتاح می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل ادامه داد: سال گذشته دو مرکز استان همدان و کرمانشاه به شبکه ریلی متصل شدند و ۴۴۰ کیلومتر راه‌آهن به شبکه ریلی اضافه شد و در حال حاضر مردم این دو استان می‌توانند از خدمات مسافری حمل‌ونقل ریلی استفاده کنند.

خادمی در ادامه گفت: سه استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و گیلان هم در سال جاری به شبکه ریلی متصل می‌شوند.

او ادامه داد: با افتتاح این پروژه‌ها ۵۴۰ کیلومتر راه‌آهن جدید به شبکه ریلی کشور اضافه می‌شود.