سه شنبه / ۲ مرداد / ۱۴۰۳ Tuesday / 23 July / 2024
×
زنگ خطر فرسودگی ناوگان متروی تهران مدت‌ها پیش به صدا درآمده اما به نظر می رسد صدای آن هنوز به گوش مدیریت شهری پایتخت نرسیده است. در ۱۵ روز گذشته حوادث ریلی و نقص فنی ۶ بار باعث اختلال در حرکت قطارهای متروی تهران شده است؛ یعنی هر دو و نیم رزو یک اختلال!
دومینوی حوادث مترو تهران/وقوع ۶ حادثه در ۱۵ روز

دومینوی حوادث مترو تهران/وقوع ۶ حادثه در ۱۵ روز

دومینوی حوادث مترو تهران/وقوع 6 حادثه در 15 روز
دومینوی حوادث مترو تهران/وقوع ۶ حادثه در ۱۵ روز

خرابی، نقص فنی، آتش‌سوزی و خروج قطار از ریل به داستان تکراری این روزهای متروی تهران تبدیل شده است. از ابتدای اسفند تا به امروز که ۱۵ روز از آغاز ماه پایانی سال می گذرد قطارهای متروی تهران ۶ بار دچار حادثه یا نقص فنی شده اند؛ به عبارتی هر دو روز و نیم یک بار، یک حادثه ریلی در شهر زیرزمینی پایتخت اتفاق افتاده است!

۳۰ بهمن؛ خروج ریل از قطار

یک روز قبل از آغاز اسفند ماه ۱۴۰۲ سانحه ریلی در خط ۲ متروی تهران باعث جراحت و آسیب دیدگی راهبر قطار شد. ساعت ۹ صبح در انتهای پایانه صادقیه قطاری که بدون مسافر در حال انجام تست و آزمون های حرکتی بود دچار حادثه شد.

در این سانحه ریلی، راهبر قطار دچار آسیب دیدگی و توسط اورژانس به مرکز درمانی منتقل شد. مسعود درستی، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفته بود که علت وقوع حادثه توسط کمیسیون سوانح شرکت بهره برداری مترو بررسی و نتیجه آن اعلام خواهد شد اما تا به امروز که ۱۶ روز از این سانحه می‌گذرد خبری از علت خروج قطار از ریل منتشر نشده است!

هفته قبل از این سانحه ریلی نیز در سه روز پشت سر هم، سه نقص فنی در ایستگاه های مختلف مترو باعث اختلال در حرکت قطارها و سرگردانی مسافران در خیابان ها شده بود.

۱ اسفند؛ سرگردانی مسافران به دلیل نقص فنی در خط ۲

هنوز یک روز از سانحه ریلی و خروج قطار از خط ۲ متروی تهران نگذشته بود که صبح روز اول اسفند ماه خبر رسید نقص فنی موجب اختلال در سرویس دهی خط یک مترو تهران شده است. این بار هم اختلال در پیک ترافیک اتفاق افتاده و حرکت قطار در مسیر کهریزک به سمت تجریش بین ایستگاه های شهید همت و حقانی از ساعت ۰۷:۱۹ دقیقه متوقف و سرویس دهی در خط یک مترو با اختلال همراه شد.

۱۰ اسفند؛ آتش‌سوزی در واگن مترو

هنوز یک سوم ماه آخر سال به پایان نرسیده بود که در ظهر ۱۰ اسفند آتش سوزی در یکی از واگن های مترو در خط ۵ متروی تهران بار دیگر موجب به خطر افتادن جان مسافران و همچنین اختلال در خطوط مترو شد. پنجشنبه ساعت ۱۳:۱۶ دقیقه ظهر قطار اعزامی از پایانه در ایستگاه گلشهر به دلیل آتش سوزی در طبقه پایین واگن چهارم متوقف و مسافرانش تخلیه شدند. هرچند در این حادثه کسی آسیب ندید اما برای ساعتی خطوط متروی تهران دچار اختلال شدید شد.

۱۳ اسفند؛ یک آتش‌سوزی و یک نقص فنی

سه روز پس از آن حادثه، آتش سوزی دیگری در یکی دیگر از خطوط مترو اتفاق افتاد. در اثر حریق در سیستم الکترونیکی RS در ایستگاه شوش، برق خط یک حدفاصل ایستگاه ۱۵ خرداد تا شهید بخارایی قطع و حرکت قطارها متوقف شد. این حادثه هم بدون تلفات جانی و مصدوم بود اما هنوز علت آتش سوزی اعلام نشده است.

در همین روز اختلال دیگر در خط یک مترو باعث کندی حرکت قطارها از سمت کهریزک به تجریش و باعث ازدحام مردم در خط دروازه دولت شده بود.

۱۵ اسفند؛ داستان تکراری نقص فنی

به فاصله دو روز از حوادث قبلی، صبح سه شنبه ۱۵ اسفندماه نیز ایستگاه منیریه در خط ۳ متروی تهران دچار اختلال شد و این موضوع باعث توقف در حرکت قطارها در سایر ایستگاه ها هم شد. به گفته یکی از مسافران مترو به خبرگزاری فارس مسافران به مدت نیم ساعت در ایستگاه شریعتی خط آزادگان به سمت قائم معطل شدند و ازدحام جمیعت ثانیه به ثانیه بیشتر می شد. همچنین قطار در ایستگاه های منیریه و تئاتر شهر هم توقف نکرد و همین مسئله موجب ازدحام و سرگردانی بیشتر متروسواران شد.

تهرانی ها؛ خسته از وعده و وعید

گرچه زنگ خطر فرسودگی ناوگان متروی تهران مدت ها پیش درآمده اما گویا هنوز صدای آن به گوش مدیریت شهری پایتخت نرسیده است. با وجود آنکه تیم علیرضا زاکانی در شهرداری تهران و همفکران او در شورای شهر هر روز از یک دستاورد ریلی در حوزه شهری رونمایی می کنند، آنچه شهروندان تهرانی در عمل می بینند ناوگان فرسوده ای است که نقص های فنی و حوادث خطرآفرین منجر به اختلال‌های مکرر در رفت و آمد قطارهای مترو شده است.

به تازگی سیدمحمد آقامیری، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در واکنش به نقص های فنی مکرر قطارهای متروی تهران در ماه های اخیر در مصاحبه ای گفته بود مدیریت شهری از مشکل ناوگان ریلی درون شهری تهران آگاه و برای آن برنامه ریزی کرده است و با بیان این مطلب، تقصیرها را به گردن کم کاری اصلاح‌طلبان در شورای شهر قبلی انداخته بود.

موضوعی که با واکنش محمد علیخانی، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران مواجه شده و او نیز در گفت و گویی از کارشکنی و سنگ اندازی اصولگرایان در زمانی که اصلاح‌طلبان در «بهشت» حضور داشتند، گلایه کرده بود.

اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در حالی توپ را به زمین یکدیگر می اندازاند که اختلال های مکرر و کمبود ناوگان متروی تهران امان شهروندان را بریده است. شهروندانی که دیگر وعده ساخت، واردات و نوسازی و افزایش واگن های مترو را باور نمی کنند مگر آنکه به چشم خود ببینند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *