اتمام حفاری متروی اسلامشهر
اتمام حفاری متروی اسلامشهر
حفاری مترو اسلامشهر که از سال 1398 آغاز شده بود، امروز به پایان رسید. مترو اسلامشهر به طول ۱۰/۵ کیلومتر از ایستگاه آزادگان در امتداد خط سه مترو تهران آغاز و تا ایستگاه میدان نماز اسلامشهر ادامه یافته است.

اتمام حفاری متروی اسلامشهر

اتمام حفاری متروی اسلامشهر
اتمام حفاری متروی اسلامشهر

حفاری مترو اسلامشهر که از سال ۱۳۹۸ آغاز شده بود، امروز به پایان رسید.

مترو اسلامشهر به طول ۱۰/۵ کیلومتر از ایستگاه آزادگان در امتداد خط سه مترو تهران آغاز و تا ایستگاه میدان نماز اسلامشهر ادامه یافته است.

حفاری مکانیزه تونل متروی اسلامشهر که سال ۱۳۹۸ و در سالروز ولادت حضرت زینب سلام الله آغاز شده بود به طول ۱۰ کیلومتر انجام شده و دستگاه حفار(TBM) از میدان ‌نماز محل احداث ایستگاه مترو عبور کرد.

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، با وجود اینکه بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال برای خط مترو و ایستگاه میدان نماز اسلامشهر هزینه شده‌است، این طرح خوشبختانه هیچ گونه بدهی مالی به مشاور یا پیمانکار ندارد.

میرمحمد غراوی اظهار داشت: این طرح یکی از پروژه‌های فاخر و ارزشمند حمل و نقل شهری به شمار می‌رود که خوشبختانه با استفاده از فناوری های نوین در طراحی، محاسبه و اجرا، استفاده از روش BIM این سازه طراحی شده است.

وی تاکید کرد: بعد از تکمیل خط مترو، ریل گذاری و تکمیل ایستگاه، به دنبال تکمیل تاسیسات به خصوص سیگنالینگ و افزودن ناوگان به این خط باشیم تا شهروندان به راحتی به ایستگاه آزادگان دسترسی پیدا کنند.

به گفته شهردار اسلامشهر، مترو این شهر در امتداد خط سه متروی تهران کشیده شده و به صورت یکپارچه بعد از بهره برداری به مردم اسلامشهر و جنوب غرب تهران خدمت رسانی خواهد کرد؛ این پروژه از دی ماه ۹۸ شروع شده است و پس از سه سال طبق زمان بندی در فاز اول به طول ۱۰ و نیم کیلومتر به بهره برداری می رسد.

متروی اسلامشهر به تهران می رسد
متروی اسلامشهر به تهران می رسد
  • منبع خبر : ایرنا