سه شنبه / ۲ مرداد / ۱۴۰۳ Tuesday / 23 July / 2024
×
قطار ترکیبی اعزامی از تهران به مقصد کربلا، (دیروز) ۹ شهریورماه طی مراسمی با دستور مدیرعامل راه آهن آغاز به حرکت کرد.
آغاز حرکت‌ قطار ترکیبی تهران به کربلا

آغاز حرکت‌ قطار ترکیبی تهران به کربلا

آغاز حرکت‌ قطار ترکیبی تهران به کربلا
آغاز حرکت‌ قطار ترکیبی تهران به کربلا

قطار ترکیبی اعزامی از تهران به مقصد کربلا، حرکت خود از ایستگاه راه‌آهن تهران را آغاز کرد.

قطار ترکیبی اعزامی از تهران به مقصد کربلا، (دیروز) ۹ شهریورماه طی مراسمی با دستور مدیرعامل راه آهن آغاز به حرکت کرد.

دکتر صالحی در حاشیه حرکت این قطار، اظهار کرد: پس از پیگیری های متعدد وزیر محترم راه و شهرسازی و مذاکرات مدیران راه آهن با همتایان عراقی و بازدیدی که از مسیر قطار تهران-کربلا داشتیم، قطار از تهران به مقصد کربلا راه اندازی شد.

وی عنوان کرد:‌ این قطار پس از حرکت از تهران وارد ایستگاه شلمچه خواهد شد و مسافران مسیر ۳۰ کیلومتری شلمچه تا بصره را با اتوبوس طی کرده، مجددا در بصره سوار قطار شده و تا ایستگاه کربلا طی مسیر خواهند کرد. این ایستگاه تنها ۵ دقیقه تا حرم حضرت ابوالفضل(ع) فاصله دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در حال حاضر حرکت این قطار به مدت سه ماه به صورت آزمایشی بوده و در این مدت هفته ای یک رام قطار از تهران تا کربلا و بالعکس خواهیم داشت.

صالحی عنوان کرد: طی این سه ماه، مشکلات و چالش‌های مسیر به منظور مدیریت بهتر احصا خواهد شد و پس از اتمام این مدت آزمایشی، برای افزایش تعداد حرکت قطارها تصمیم گیری خواهیم کرد. این قطار فعلا به صورت کاروانی بوده و خرید بلیت از آژانس های منتخب انجام می شود.

وی درباره میزان پیشرفت پروژه شلمچه- بصره نیز اظهار داشت: بیش از ۱۵ سال از مصوبات مربوط به این پروژه می گذرد ولی تا پیش از دولت سیزدهم، پیشرفت چندانی در این باره حاصل نشده بود.

مدیرعامل راه آهن تاکید کرد: هم اکنون مسائل مربوط به زیرساخت‌ها به صورت گام به گام در حال انجام است و با توجه به اینکه این طرح به تفاهماتی با کشور عراق نیاز دارد،‌ مذاکرات متعددی نیز با این کشور داشته و با ثبات یافتن شرایط سیاسی کشور عراق، گامهای محکمتری را در این خصوص برخواهیم داشت.

وی در ادامه، به پروژه‌های قابل بهره برداری شرکت راه آهن به مناسبت هفته دولت اشاره کرد و گفت: با تلاش هایی که در دولت سیزدهم طی یک سال گذشته انجام شد، حوزه ناوگان و بهسازی خطوط ریلی با جهش بالایی همراه بوده و در شهریورماه شاهد بهره‌برداری از ۱۱۱ کیلومتر خط ریلی خواهیم بود که رکوردی در این حوزه محسوب می شود.

فروش مجدد بلیت قطار تهران-کربلا

پیش فروش بلیت قطار تهران-کربلا

مرحله جدید فروش بلیت قطار ترکیبی تهران-کربلا برای بازه زمانی آذر ماه ۱۴۰۲؛ از صبح روز دوشنبه ۲۹ آبان ماه آغاز می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *