چهارشنبه / ۶ تیر / ۱۴۰۳ Wednesday / 26 June / 2024
×
بعضی از افراد تصور می کنند کودکان و نوزادان چون به سن قانونی نرسیده اند، پس نیازی هم به تهیه بلیت برای سفر ندارند. اما حقیقت این است که برای سفر با کودکان نیز قوانین و شرایط خاصی وجود دارد و آنها نیز می بایست در بسیاری از سفرها با پرداخت هزینه، بلیت مورد نیاز خود را تهیه نمایند. در این پست سعی کردیم به طور مختصر شرایط و قوانین سنی سفر کودکان با قطار را شرح دهیم. با پورتال حمل و نقل ریلی همراه باشید.
آشنایی با قوانین صدور بلیت قطار برای کودکان

آشنایی با قوانین صدور بلیت قطار برای کودکان

آشنایی با قوانین صدور بلیت قطار برای کودکان
آشنایی با قوانین صدور بلیت قطار برای کودکان

بعضی از افراد تصور می کنند کودکان و نوزادان چون به سن قانونی نرسیده اند، پس نیازی هم به تهیه بلیت برای سفر ندارند. اما حقیقت این است که برای سفر با کودکان نیز قوانین و شرایط خاصی وجود دارد و آنها نیز می بایست در بسیاری از سفرها با پرداخت هزینه، بلیت مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

در این پست سعی کردیم به طور مختصر شرایط و قوانین سنی سفر کودکان با قطار را شرح دهیم. با پورتال حمل و نقل ریلی همراه باشید.

صدور بلیت قطار برای کودک

برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال تمام، با ارائه مدرک شناسایی معتبر در مراکز فروش و یا از طریق فروش اینترنتی بلیت قطار، بلیت نیم بها صادر می شود.

صدور بلیت قطار برای طفل

برای کودکان زیر ۲ سال بدون اختصاص جا، با پرداخت ۱۰ درصد بهای بلیت، بلیت طفل صادر می شود.

در صورت تقاضای جا برای اطفال زیر ۲ سال، بلیت نیم بها برای استفاده در کوپه والدین صادر خواهد شد.

نکته مهم صدور بلیت قطار برای کودک

در صورت خرید بلیت نیم بها و عدم حضور کودک در قطار، رییس قطار موظف است مابه التفاوت بهای بلیت تا تمام بها را با صدور قبض و ارائه آن به مسافر دریافت نماید.

سامانه های صدای مسافر راه آهن (۵۱۴۹-۰۲۱) و رجا (۱۵۳۹-۰۲۱)، آماده پاسخگویی به هر گونه سوال در زمینه می باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *