۴ ایستگاه و ۹ کیلومتر خط جدید متروی تهران فردا افتتاح می شود
۴ ایستگاه و ۹ کیلومتر خط جدید متروی تهران فردا افتتاح می شود
همزمان با افتتاح و بهره برداری از ۴ ایستگاه جدید و گشایش و راه اندازی ۹ کیلومتر مسیر تازه مترو، عملیات حفاری خط ۱۰ مترو نیز فردا (سه شنبه ۱۸ مهر 1402) آغاز می شود.

۴ ایستگاه و ۹ کیلومتر خط جدید متروی تهران فردا افتتاح می شود

4 ایستگاه و 9 کیلومتر خط جدید متروی تهران فردا افتتاح می شود
۴ ایستگاه و ۹ کیلومتر خط جدید متروی تهران فردا افتتاح می شود

همزمان با افتتاح و بهره برداری از ۴ ایستگاه جدید و گشایش و راه اندازی ۹ کیلومتر مسیر تازه مترو، عملیات حفاری خط ۱۰ مترو نیز فردا (سه شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۲) آغاز می شود.

روابط عمومی و امور بین الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: با افتتاح ایستگاه های شهر زیبا، شهران و شهید آرمان علی وردی (کوهسار) و ۶ کیلومتر مسیر جدید در خط ۶ مترو و ایستگاه میدان کتاب و ۳ کیلومتر مسیر جدید در خط ۷ مترو، ۹ کیلومتر به شبکه ریلی پایتخت نیز افزوده می‌شود و به این ترتیب، بر اساس برآوردهای اولیه، دست‌ کم ۷۰ هزار سفر روزانه به ظرفیت سفرهای مترو اضافه خواهد شد.

با افتتاح های فردا طول خطوط مترو تهران به ۲۸۳ کیلومتر و تعداد ایستگاه های مترو به ۱۵۴ ایستگاه می رسد

شبکه متروی تهران در حال حاضر با ۲۷۴ کیلومتر مسیر و ۱۵۰ ایستگاه به شهروندان خدمت‌رسانی می کند که با احتساب ۴ ایستگاه جدید و افزایش ۹ کیلومتر خط جدید مترو، طول خطوط مترو به ۲۸۳ کیلومتر و تعداد ایستگاه‌های مترو به ۱۵۴ ایستگاه می رسد و به این ترتیب، محلات پرجمعیت شهر زیبا، شهران و کوهسار در غرب تهران و میدان کتاب در سعادت آباد از خدمات مترو برخوردار می شوند.

علاوه بر ایستگاه ها و خطوط جدید مترو، عملیات حفاری خط ۱۰ مترو به طول ۴۵ کیلومتر شامل ۳۳ ایستگاه نیز آغاز می شود که از محله وردآورد در منتهی الیه غرب تا فلکه سوم تهرانپارس در منتهی الیه شرق تهران امتداد دارد و ۶ منطقه شامل مناطق ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ و ۲۲ را تحت پوشش قرار خواهد داد. 

تعداد جا به جایی مسافران این خط در هر ساعت و هر جهت ۲۲ هزار نفر برآورد می شود و با توجه به حجم سنگین ترافیک معابر ورودی غرب تهران، بخش غربی این خط از وردآورد تا کوهسار در اولویت راه اندازی قرار گرفته است، ضمن اینکه عبور ۱۱ ایستگاه خط ۱۰ از منطقه ۲۲، این منطقه کم برخوردار از امکانات حمل و نقل عمومی را به منطقه ای برخوردار تبدیل می کند.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، احداث خط ۱۰ مترو، علاوه بر توسعه مترو باعث کاهش ازدحام مسافران در خطوط هفت گانه فعلی مترو خواهد شد و به عنوان نمونه، بخشی از مسافران شهر کرج به جای پیاده شدن در ایستگاه های صادقیه یا ارم سبز، می توانند در ایستگاه کوهسار پیاده شده و با ورود به خط ۶ مترو در سایر خطوط مترو ادامه مسیر دهند.