پیشرفت ٣٥ درصدی فاز ١ خط ٢ قطارشهری شیراز
پیشرفت ٣٥ درصدی فاز ١ خط ٢ قطارشهری شیراز
مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز با اشاره به پیشرفت ٣٥ درصدی فاز ١ خط ٢ قطارشهری شیراز، گفت: تلاش خواهیم کرد تا بهمن ماه سال آینده ٣ ایستگاه عادل آباد، امیرکبیر و امام حسین(ع) این خط به بهره برداری برسد.

پیشرفت ٣٥ درصدی فاز ١ خط ٢ قطارشهری شیراز

پیشرفت ٣٥ درصدی فاز ١ خط ٢ قطارشهری شیراز
پیشرفت ٣٥ درصدی فاز ١ خط ٢ قطارشهری شیراز

حسن مرادی روز گذشته (پنج‌شنبه ۲ آبان) در حاشیه بازدید نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران مجموع ایستگاه های خط ۲ را ۱۳ ایستگاه ذکر و خاطرنشان کرد: طبق وعده معاون وزارت کشور ۲ واگن به خط ۱ قطارشهری شیراز نیز تا پایان امسال اضافه می شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس نیز در جمع خبرنگاران یکی از نشانه های توسعه در شهرها را وجود قطار شهری دانست که در کلانشهرها برای برون رفت از مشکلات ترافیکی، به سیستم حمل و نقل اضافه شده است. مسعود رضایی ابراز امیدواری کرد با سرعت عملی که در پروژه خط ٢ قطار شهری وجود دارد، در آینده‌ نزدیک به بهره برداری برسد.

او گفت: مترو در شمار پروژه های ملی است که دولت در آن مشارکت دارد و ٥٠ درصد بودجه آن را تامین می کند.

دیگر نماینده مردم شیراز در مجلس نیز در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران بیان کرد: در قانون بودجه سال آینده تسهیلاتی در قالب اوراق مشارکت و قرضه و اعتبارات ارزی برای تسریع در روند عملیات اجرایی قطارشهری کلانشهرها پیش بینی شده که شیراز نیز از این ظرفیت قانونی بهره مند شده است.

علی اکبری افزود: در کمیسیون عمران مجلس نیز جلساتی در این باره برگزار شده و با توجه به اینکه وزارت کشور، وزارت پشتیبان فعالیت های عمرانی استان فارس است لذا مشکلات این حوزه به ویژه قطار شهری احصاء شده و طی روزهای آینده در جلسه‌ای به وزیر کشور ارائه خواهد شد.

او همچنین از کارکنان مترو شیراز به عنوان سرمایه های اجتماعی یاد کرد که در شرایط بسیار سخت مشغول به فعالیت هستند.

فرج الله رجبی، دیگر نماینده مردم شیراز در مجلس نیز گفت: اوراق مشارکت سال ٩٧ در ابتدای امسال به فروش رسید و عدد قابل توجهی نیز در اوراق مشارکت ٩٨ به میزان ٧٠٠ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته که برای تسریع در روند اجرای خط ۲ گره گشا خواهد بود.

وی یادآور شد: دولت مکلف به تامین ٢ هزار واگن در کلانشهرها شده و تلاش خواهیم کرد که سهم واگن های شیراز هم افزایش یاید و هم در ارسال آنها، تسریع شود.