دوشنبه / ۴ تیر / ۱۴۰۳ Monday / 24 June / 2024
×
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: این شرکت در راستای تاکید شهردار تهران مبنی بر هوشمندسازی و مدیریت هوشمند شهر و با همکاری شرکت دانش بنیان تاکسی اینترنتی اسنپ، قصد دارد تا سفرترکیبی مترو - اسنپ را برای صرفه جویی در زمان و هزینه مسافران، راه اندازی کند.
همکاری مشترک مترو و اسنپ

همکاری مشترک مترو و اسنپ

همکاری مشترک مترو و اسنپ
همکاری مشترک مترو و اسنپ

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: این شرکت در راستای تاکید شهردار تهران مبنی بر هوشمندسازی و مدیریت هوشمند شهر و با همکاری شرکت دانش بنیان تاکسی اینترنتی اسنپ، قصد دارد تا سفرترکیبی مترو – اسنپ را برای صرفه جویی در زمان و هزینه مسافران، راه اندازی کند.

مهدی شایسته اصل در حاشیه جلسه مشترک شرکت بهره برداری متروی تهران با اولین تاکسی اینترنتی ایران (اسنپ) که با هدف هم افزایی بین آنها برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه برای صحبت های اولیه با حضور تیم فنی اسنپ و معاونان شرکت بهره‌برداری مترو برگزار شد و به نقاط مشترک خوبی دست یافتیم، افزود: ما باید از چارچوب های جزیره ای جدا شویم متاسفانه اتفاقی که غالبا می افتد این است که مجموعه های شهری و حتی شرکت های دانش بنیان به صورت اجزاء غیر مرتبط کار می کنند و عملا مردم در این بین متضرر می شوند هر چند که خود مجموعه ها نیز باید بتوانند این تعاملات را بر قرار کنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: خود مجموعه ها هم اگر بتوانند تعامل برقرار کنند منافعی چه به لحاظ اقتصادی و چه به لحاظ ارتقا برندینگ خود ایجاد خواهند کرد و همچنین ایجاد همکاری بین شرکت های حمل و نقلی کشور که هر کدام از آنها وظیفه جابجایی شهروندان را در سطح شهر به عهده دارند بسیار در کاهش زمان و هزینه برای شهروندان موثر است.

وی اذعان داشت: در جلسه ای که با مجموعه اسنپ انجام شد بیان شد که قابلیت های بسیار خوبی برای تعامل وجود دارد، در دنیا هم سابقه تعاملات نرم افزاری بین شبکه حمل و نقلی مترو با تاکسی اینترنتی وجود دارد که این دو شبکه حمل و نقلی با تعامل یکدیگر با کاهش هزینه های سفر و کاهش زمان سفر، خدمات رسانی خوبی را برای مسافران رقم زده اند.

در این جلسه بین شرکت بهره برداری متروی تهران و شرکت اسنپ مقرر شد تا برای سهولت جابجایی مسافران و به صرفه شدن هزینه و زمان سفر آنها، تفاهم همکاری مشترک تهیه و به تایید و امضا طرفین برسد.

وی در ادامه با تاکید براینکه یکی از ایستگاه های مترو به صورت پایلوت به این امر اختصاص خواهد یافت گفت: این امر به این صورت است که مسافر با یک اپلیکیشن مسیر خود را مشخص کرده تا ایستگاه با اسنپ سفر می کند و از آنجا با مترو به سفر خود ادامه می دهد و در خاتمه و پایان سفر با مترو دوباره از شبکه حمل و نقل اسنپ برای ادامه سفر و رسیدن به مقصد استفاده خواهد کرد و این امر با یک نرم افزار اتفاق خواهد افتاد و لذا هم در مدیریت زمان و هم در مدیریت هزینه ها برای شهروندان و مسافران بسیار به صرفه خواهد بود.

جزئیات همکاری مشترک شرکت بهره برداری مترو تهران و شرکت اسنپ
جزئیات همکاری مشترک شرکت بهره برداری مترو تهران و شرکت اسنپ

مدیرعامل اسنپ: دستیابی به رکورد بالای ۳ میلیون و ۳۰۰ سفر در روز

محمد خلج قاسم آبادی مدیرعامل شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ پیرامون این تفاهم نامه گفت: امضای این تفاهم نامه اتفاق خوبی را برای شهر تهران به ارمغان خواهد آورد.

امروز در این جلسه قرار است مواردی که مورد نیاز این همکاری است بین شرکت بهره برداری متروی تهران و شرکت اسنپ مورد بررسی و برنامه ریزی قرار گیرد و امیدواریم که این همکاری به سایر شهرها نیز برسد.

وی افزود: شرکت اسنپ از سال ۱۳۹۳ تاسیس و در سال ۱۳۹۴ ریبرند شد و با نام اسنپ اعلام موجودیت در کشور کرد. امروز که در خدمت شما هستیم تاکسی اینترنتی اسنپ رکورد بالای ۳ میلیون و ۳۰۰ سفر در روز را به خود اختصاص داده است، که شامل اسنپ و اسنپ باکس می شود.

اسنپ امروز در حدود ۳ میلیون ۷۰۰ هزار کاربر راننده را ثبت نام کرده که در بیش از ۲۳۰ شهر این شرکت فعالیت دارد، افتخار این شرکت این است که بستری فراهم کرده تا جلوی خروج نخبگان را از کشور بگیرد و بستری برای کار شهروندان ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: از نظر میزان تردد روزانه این شرکت در مقام پنجم و در خاورمیانه اول است و ارتقای دانش تخصصی و جذب سرمایه گذاران در این شرکت انجام شده و خودمان ابتدا اسنپ را به صورت یک بیزینس اسکول و سپس یک دانشگاه می بینیم.

مدیرعامل شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ خاطرنشان کرد: اتفاقی که امروز افتاده است این است که اگر بتوانیم پروداکت های جدیدی در اسنپ ایجاد کنیم تا مسافران بتوانند بخشی از سفرهای روزانه را از طریق مترو انجام دهند؛ این کار تا حد قابل توجهی زمان و هزینه سفر را کاهش می دهد و به خصوص در معابر و گلوگاه های پرترافیک شهر این خدمت کاربرد بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *