نشست اعضای اتحادیه قطار شهری کشور به میزبانی شیراز
نشست اعضای اتحادیه قطار شهری کشور به میزبانی شیراز
نشست و بازدید اعضای اتحادیه شرکت های قطار شهری کشور به میزبانی مترو شیراز و با حضور شهردار شیراز برگزار گردید. همچنین در این جلسه پیرامون نکات مثبت و منفی جدا نمودن سازمان های ساخت و بهره برداری مترو تبادل نظر گردید و مدیر عامل متروهای کلانشهرهای کشور تجارب خود را در این زمینه اعلام نمودند.

نشست اعضای اتحادیه قطار شهری کشور به میزبانی شیراز

نشست اعضای اتحادیه قطار شهری کشور به میزبانی شیراز
نشست اعضای اتحادیه قطار شهری کشور به میزبانی شیراز

‍ نشست اعضای اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور به میزبانی سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز و حضور شهردار و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری این کلانشهر برگزار شد.

شهردار شیراز در این نشست که موضوعات مختلف با هدف تقویت شبکه ریلی کلانشهرهای کشور مورد بررسی قرار گرفت،

به مدیریت صحیح و استفاده درست از منابع اشاره و اظهار کرد: باید لزوم ایجاد و توسعه قطار شهری را در شهرهای مختلف مورد بررسی قرار داد، چرا که عدم نیازسنجی صحیح و اصرار بر انجام و زمان طولانی بهره برداری از آن منجر به کاهش ارزش اقتصادی میشود.

محمدحسن اسدی که مقولات مختلف مدیریت شهری را در زمینه حمل و نقل ریلی در سطح کشور ازنظر توسعه و ایمنی خطوط را مورد پایش و تحلیل قرار می داد، افق ده ساله کلانشهر شیراز را نیز در توسعه خطوط ریلی و دسترسی به حرم حضرت شاهچراغ (ع) تشریح کرد.

او همچنین با بررسی اقتصاد شهری و پیشبرد امور گفت: شهرداری ها پیش‌از این تنها نهاد خدمات رسان بودند، اما امروز جایگاه آن‌ها به نهاد اجتماعی و تخصصی رسیده که در این ساختار نقش اقتصاد شهری از اهمیت بسزایی برخوردار است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز با بیان اینکه نگاه ما در حوزه حمل ونقل در کلانشهر شیراز بعنوان پیشران توسعه در همه ابعاد است، گفت: نخستین گام تهیه طرح جامع حمل‌ونقل و ترافیک کلانشهر شیراز با افق ۱۴۰۹ در دو مرحله بوده که به تایید وزارت کشور رسیده و مرحله سوم نیز به‌ تازگی در شورای ترافیک استان فارس به تصویب رسید و اکنون در وزارت کشور مطرح است.

به گفته هادی شه‌دوست شیرازی؛ اگر قرار است اتفاقی در شهرهایمان رقم بزنیم باید نگاه مدیریت کلانِ شهری و مجموعه های کشوری به حوزه حمل ونقل و به ویژه حمل و نقل پاک متفاوت باشد.

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز نیز بیان کرد: این سازمان میزبان اعضا اتحادیه شرکت های قطار شهری کشور به منظور تبادل پیرامون مسائل و موضوعات مرتبط با قطار شهری به همراه بازدید فنی از توانمندی و ظرفیت های این کلانشهر در راستای حمایت از تولیدات داخل به مدت دو روز است.

امیر یقطین گفت: در این نشست پیرامون بررسی جوانب مختلف جدا کردن سازمان های ساخت و بهره برداری قطار شهری تبادل نظر شد.

بنابراین گزارش، مدیران عامل قطار شهری های کشور و رؤسای سازمان های حمل و نقل ریلی علاوه بر حضور در جلسات تخصصی، از خطوط قطار شهری شیراز نیز بازدید کردند.

🎥 نشست و بازدید اعضای اتحادیه شرکت های قطار شهری کشور به میزبانی مترو شیراز