دوشنبه / ۴ تیر / ۱۴۰۳ Monday / 24 June / 2024
×
شهروندان و مسافران مترو از این پس در روزهای تعطیل رسمي سال و همچنين روزهاي جمعه که شلوغي مسافر در خطوط مترو نداریم مي توانند با دوچرخه هاي خود وارد ايستگاه هاي مترو شوند.
میزبانی مترو از مسافران دوچرخه سوار در روزهای تعطیل

میزبانی مترو از مسافران دوچرخه سوار در روزهای تعطیل

نايب رئيس هيات مديره و مدير عامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه گفت: برای نخستین بار در کشور، طرح ترکیبی مترو و دوچرخه از صبح روز جمعه ۲۱ شهريور ماه ۹۷ با هدف جابجایی دوچرخه سواران با مترو به نقاط مختلف شهر، از ایستگاه متروی شهرری به اجرا در آمد و با استقبال خوبي از سوي شهروندان روبرو شد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه مهندس فرنوش نوبخت گفت: بعد از گذشت چند هفته از اجراي طرح “دوچرخه سواران در مترو” شاهد استقبال خوبي از سوي شهروندان و دوچرخه سواران در مترو بوديم.

وی با اشاره به اينكه اين طرح برای تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه، به اجرا در آمده است افزود: شهروندان و مسافران مترو از این پس در روزهای تعطیل رسمي سال و همچنين روزهاي جمعه که شلوغي مسافر در خطوط مترو نداریم مي توانند با دوچرخه هاي خود وارد ايستگاه هاي مترو شوند.

نوبخت تصريح كرد: با اجرا شدن اين طرح فرصت استفاده كردن از مترو براي دوچرخه سواران محيا شد و دوچرخه سواران بدون داشتن هيچ گونه دغدغه اي مي توانند برای جابجا شدن به نقاط مختلف شهر از خطوط مترو استفاده کنند.

مدیر عامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه گفت : با ورود دوچرخه های تاشو از چندي پيش موافقت کرده بوديم، اما با اجراي اين طرح تمام انواع دوچرخه ها میتوانند از خطوط مترو برای جابجایی استفاده کنند.

همچنین برای اینکه حادثه و اتفاق خاصی پیش نیاید ماموران در محوطه ايستگاه ها و واگن ها اقدام به راهنمایی شهروندان و مسافران دوچرخه سوار که تمایل به استفاده از مترو را دارند می نمایند.

نوبخت دليل اجرا شدن اين طرح در روزهاي تعطيل را فقط خلوتي ايستگاه ها و قطارها عنوان كرد و افزود: با توجه به حجم بالاي مسافر كه در طول هفته از مترو استفاده مي كنند امكان ورود دوچرخه به واگن ها وجود ندارد و اگر اين طرح در تمام روزهاي هفته اجرا شود باعث ايجاد نارضايتي در بين شهروندان و مسافران محترم مترو مي شود.

یک پاسخ به “میزبانی مترو از مسافران دوچرخه سوار در روزهای تعطیل”

  1. […] میزبانی مترو از مسافران دوچرخه سوار در روزهای تعطیل “ میزبانی مترو از مسافران دوچرخه سوار در روزهای […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *