قطار رایگان گردشگری تبریز-جلفا تا ۱۴ شهریور
قطار رایگان گردشگری تبریز-جلفا تا ۱۴ شهریور
بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده مینی بوس‌های ارس گردی، ون‌های مجتمع‌های تجاری و تاکسی‌ها برای انتقال مسافران به مراکز گردشگری و خرید در ایستگاه راه آهن جلفا مستقر هستند.ساعت ورود و خروج گردشگران به منطقه آزاد ارس مناسب خرید از بازار و بازدید از جاذبه‌های گردشگری است.

قطار رایگان گردشگری «تبریز – منطقه آزاد ارس(جلفا)» از ۲۰ مرداد ماه آغاز به کار کرده و به مدت ۲۵ روز تا ۱۴ شهریورماه خدمات رسانی خواهد کرد. یوسف داداش‌زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با بیان این مطلب گفت: ساعت ورود و خروج گردشگران به منطقه آزاد ارس مناسب خرید از بازار و بازدید از جاذبه‌های گردشگری است.

وی اظهار کرد: این قطار گردشگری همه روزه ساعت ۷:۳۰ صبح از ایستگاه راه آهن تبریز حرکت می‌کند و عصر همان روز ساعت ۱۹ از ایستگاه راه آهن جلفا به سمت تبریز باز می گردد.

داداش زاده افزود: ۳۲۰ نفر ظرفیت پایه این قطار بوده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، در صورت نیاز و استقبال بالای گردشگران ظرفیت این قطار را افزایش می‌دهیم. وی افزود: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده مینی بوس‌های ارس گردی، ون‌های مجتمع‌های تجاری و تاکسی‌ها برای انتقال مسافران به مراکز گردشگری و خرید در ایستگاه راه آهن جلفا مستقر هستند.

داداش زاده قطار را امن‌ترین وسیله از جهات مختلف برای حمل و نقل دانست و خاطرنشان کرد: باتوجه به مقبولیت قطار بین گردشگران و در راستای توسعه‌ی حمل‌ونقل عمومی، منطقه آزاد ارس در حال ثبت شرکت «ارس ریل» برای انتقال گردشگران از تهران به منطقه آزاد ارس با خدمات «وی آی پی» بوده و مراحل اداری ثبت این شرکت در حال انجام است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه تبریز پشتیبان منطقه آزاد ارس در توسعه گردشگری می‌شود،خاطرنشان کرد: بر اساس مذاکره با شرکت‌های مسافرتی به دنبال ارایه پکیج گردشگری مشترک تبریز و ارس هستیم که بر این اساس گردشگران بعد از اقامت چند روزه در تبریز با قطار به ارس سفر کرده و از ظرفیت های گردشگری آن بازدید کنند.

وی یادآور شد: سازمان منطقه آزاد ارس بستر جذب گردشگر را فراهم کرده و در این میان فعالان اقتصادی ارس باید از فضای به وجود آمده استفاده کنند.