عبور و مرور ریلی در پل کریمه از سر گرفته شد
عبور و مرور ریلی در پل کریمه از سر گرفته شد
معاون نخست وزیر روسیه امروز و ساعاتی پس از وقوع انفجار در پل کریمه اعلام کرد: عبور و مرور ریلی در پل کریمه از سر گرفته شد.

عبور و مرور ریلی در پل کریمه از سر گرفته شد

عبور و مرور ریلی در پل کریمه از سر گرفته شد
عبور و مرور ریلی در پل کریمه از سر گرفته شد

به گزارش اسپوتنیک، معاون نخست وزیر روسیه امروز (شنبه) و ساعاتی پس از وقوع انفجار در پل کریمه اعلام کرد: عبور و مرور قطارها بر روی پل کریمه از سر گرفته شده است.

«الکساندر نواک» معاون نخست وزیر روسیه امروز شنبه اعلام کرد: عبور و مرور قطارها در پل کریمه از سر گرفته شده است. تمام قطارها طبق برنامه به طور کامل اجازه عبور خواهند داشت.

از سوی دیگر، راه آهن روسیه اعلام کرد که حرکت قطارها روی پل شبه جزیره کریمه پس از توقف چند ساعته به دلیل وقوع انفجار، از سرگرفته شده است.

بامداد امروز شنبه رسانه های روسی و اوکراینی از وقوع انفجار در پل شبه جزیره کریمه خبر دادند.

این پل معروف به پل «کرچ» کریمه را به دیگر مناطق روسیه وصل می کند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور پس از دریافت گزارش هایی درباره این حادثه، دستور داده فورا کمیته‌ ای برای بررسی علت انفجار در پل کریمه تشکیل شود.

به نوشته «مسکوتایمز» پل کرچ را سال ۲۰۱۸ ولادیمیر پوتین شخصا افتتاح کرد و این پل راه ارتباطی مهمی برای انتقال تجهیزات نظامی از روسیه به سربازان روسیه در مناطق جنگی در اوکراین است.

شبه جزیره کریمه واقع در جنوب اوکراین، سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه پرسی رسما به خاک روسیه الحاق شد.

آمریکا، اوکراین و کشورهای غربی با این همه پرسی مخالفت و آن را «اشغال کریمه توسط روسیه» توصیف و به همین علت تحریم هایی علیه مسکو اعمال کردند.

جزئیات حادثه انفجار پل کریمه

شایان ذکر است، بر اساس اطلاعیه کمیته ملی ضد تروریستی روسیه، ساعت ۶ و ۳۷ دقیقه صبح شنبه به وقت تهران یک دستگاه کامیون در قسمت خودرویی پل کریمه از سمت شبه جزیره تامان منفجر گشت که باعث آتش سوزی هفت مخزن سوخت قطاری که به سمت شبه جزیره کریمه در حرکت بود، شد.

کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه اعلام کرد بر اساس اطلاعات اولیه، سه نفر در نتیجه انفجار در پل کریمه جان خود را از دست دادند.

در هفته های اخیر کریمه به یکی از محورهای جنگ در اوکراین تبدیل شده. مقامات اوکراین تاکید کردند که شبه جزیره کریمه باید به اوکراین برگردد و در مقابل نیز دولت روسیه هشدار داده هر گونه تعرض به تمامیت ارضی این کشور با پاسخی محکم روبرو خواهد شد.

اینفوگرافی پل کریمه(کرچ)

  • منبع خبر : اسپوتنیک