جمعه / ۲۹ تیر / ۱۴۰۳ Friday / 19 July / 2024
×
یازدهمین دورۀ نمایشگاه اینوترانس، از مهم‌ترین رویدادهای نمایشگاهی بین‌المللی در صنعت ریلی، از ۳۰ شهریور تا دوم مهر (۲۰ تا ۲۳ سپتامبر) در شهر برلین آلمان برگزار ‌شد. این نمایشگاه به پنج زیرشاخه تکنولوژی راه آهن، زیرساخت‌های راه‌آهن، حمل‌ونقل عمومی، ساخت داخلی و احداث تونل تقسیم شده است.
حضور ایران در نمايشگاه حمل و نقل ريلي اینوترنس ۲۰۱۸ برلين
حضور ایران در نمايشگاه حمل و نقل ريلي اینوترنس ۲۰۱۸ برلين

گزارشی از حضور ایران در نمایشگاه اینوترنس(InnoTrans) 2018 برلین

یازدهمین دورۀ نمایشگاه اینوترانس، از مهم‌ترین رویدادهای نمایشگاهی بین‌المللی در صنعت ریلی، از ۳۰ شهریور تا دوم مهر (۲۰ تا ۲۳ سپتامبر) در شهر برلین آلمان برگزار ‌شد.

نمایشگاه اینوترنس برلین مهمترین نمایشگاه فناوری های حمل و نقل برلین است. نمایشگاه اینوترنس (InnoTrans) برلین در پنج زیرشاخه فناوری و تکنولوژی در راه آهن، زیرساخت‌های راه‌آهن، حمل‌ونقل عمومی، ساخت داخلی و احداث تونل فعالیت خود را آغاز کرد.

این دوره از نمایشگاه بین‌المللی صنعت ریلی اینوترانس (InnoTrans)، به مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه‌های اکسپوسنتر برلین، پایتخت آلمان برگزار ‌شد.

در این نمایشگاه دوسالانه ۲۸۰۰ غرفه متعلق به نمایندگانِ شرکت‌های فعال در ۵۵ کشور جهان برپا بود تا سازندگانِ تجهیزات، ماشین‎‌آلات و ناوگانِ ریلی، توسعه‌دهندگانِ صنعتِ حمل و نقل عمومی و دیگر زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی، به همراه طراحانِ داخلی خودروهای ریلی، به معرفی جدیدترین محصولات، خدمات و دستاوردهای خود بپردازند.

از جمله شرکت‌های حاضر در این رویداد می‌توان به جنرال الکتریک، زیمنس، فسلو، آلستوم، فوله ترانسپورت، اشکودا، بومباردیر، میتسوبیشی – هیتاچی و …اشاره کرد.

نمايشگاه بین المللی حمل و نقل ريلي اینوترنس ۲۰۱۸ برلين+گزارش ویدیویی

یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نمایشگاه، نمایش فضای باز آن است که در آن همه چیز از مخزن‌های واگن تا قطارهای سریع‌السیر در جاده‌ای ٣٥٠٠ متری، نمایش داده می‌شود.

حضور ایران در نمايشگاه حمل و نقل ريلي اینوترنس 2018 برلين

حضور ایران در نمايشگاه حمل و نقل ريلي اینوترنس ۲۰۱۸ برلين

شعار نمایشگاه اینوترنس(InnoTrans) 2018 برلین ؛ “پویایی چهارم”

نمایشگاه بین‌المللی اینوترانس از بزرگ­ترین رخدادهای تجاری جهان با تمرکز بر صنعت حمل‌ و نقل ریلی محسوب می‌شود که در ۲۰ سال گذشته به صورت دوسالانه برگزار شده و همواره میزبان جمع کثیری از فعالان و شرکت‌های توانمند بین‌المللی در این حوزه بوده است.

شهر برلین با اجرای تعداد زیادی از پروژه‌های ریلی و استقرار بیش از ۲۲۰ شرکت فناوری در حوزۀ حمل‌ و نقل، به مرکز اصلیِ این صنعت در آلمان و اروپا تبدیل شده است. در مراسم افتتاحیۀ اینوترانس سال ۲۰۱۶ که سه‌شنبه گذشته (۳۰ شهریور) برگزار شد، بیش از یک‌ هزار فعالِ حوزۀ ریلی جهان شرکت داشتند.

در این مراسم، “ویولتا بولک”، رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل اتحادیه اروپا و “الکساندر دوبرینت” وزیر حمل ‌و نقل و زیرساخت‌های دیجیتال آلمان حضور داشتند.

خانم بولک در این مراسم از مزایای یکپارچگی اروپا برای توسعۀ صنعت ریلی سخن گفت و راه‌اندازی سیستم مدیریت ترافیک ریلی اروپا را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این قاره خواند و گفت: “هم‌اکنون در قاره آسیا و در  کشورهایی مانند عربستان، ترکیه، استرالیا و کره جنوبی با درک مزایای این دستاورد، آن را به اجرا گذارده‌اند و این سیستم همچنان در حال گسترش است.”

او با اشاره به بودجه‌های قابل‌توجهی که اتحادیه اروپا به صنعت ریلی اختصاص داده است، به آخرین بودجه با عنوان “بودجۀ اروپا برای سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک” برای حوزۀ ریلی اشاره کرد. در ادامه، “الکساندر دوبرینت” نیز خاطرنشان کرد:

“ما در حال ورود به عصر جدید ابداعات، دیجیتالی‌ شدن، اطلاعات و ارتباطات هستیم. با انقلابی که در عرصۀ فناوری‌های پیشرفته شاهد آن هستیم و از آن به ‌عنوان انقلاب چهارم یاد می‌شود، شعار نمایشگاه امسال «پویایی ۴» تعیین شد.”

پس از سخنرانی این دو مقام مسئول، پنل‌های تخصصی با حضور مدیران بخش ریلی و در رأس آنها رئیس سندیکای شرکت‌های ریلی آلمان برگزار شد. خارج از سالن‌های نمایشگاه امسال نیز محلی برای نمایش قطارها و فناوری‌های مربوط به آنها در نظر گرفته شده بود.

در این بخش از نمایشگاه، بیش از ۳۵۰۰ متر مسیر ریلی به نمایش گذاشته شده بود که ویژگی منحصربه‌فرد نمایشگاه امسال را تشکیل می‌داد. در این مسیر، قطارها، لکوموتیوها، وسایل نقلیه باری، ترامواها، وسایل نقلیه دو جهته و ساخت‌وسازهای مربوط به آنها به نمایش در آمد.

گشایش نمایشگاه اینوترانس در برلین به سال ۱۹۹۶ باز می‌گردد. این نمایشگاه به‌تدریج تا جایی گسترش یافت که تعداد بازدیدکنندگان آن تنها در سال ۲۰۱۰ به ۱۰۶ هزار و ۶۱۲ نفر رسید.

حضور برخی از شرکت های ایرانی در نمایشگاه اینوترنس(InnoTrans) 2018 برلین

حضور مپنا در اینوترنس 2018

حضور مپنا در اینوترنس ۲۰۱۸

حضور مپنا در اینوترنس 2018

حضور مپنا در اینوترنس ۲۰۱۸

 

گروه مپنا در نمایشگاه اینوترنس(InnoTrans) 2018 برلین

گروه مپنا به عنوان یکی از شرکت‌های مطرح در صنعت ریلی به منظور معرفی قابلیت‌ها و افزایش سطح همکاری‌ها، با اختصاص غرفه‌ای به مساحت ۹۸ مترمربع در این نمایشگاه حضور داشت. نمایندگان گروه از بخش حمل و نقل ریلی و شرکت‌های زیرمجموعۀ آن و نیز مدیریت ارتباطات و بازار پاسخگوی مراجعان و مدیران شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه بودند و به مذاکره با نمایندگان شرکت‌ها و مجموعه‌های حاضر در نمایشگاه پرداختند.

نمایندگان مپنا در این نمایشگاه جلسات و مذاکراتی با همتایان خود در شرکت‌های خارجی از جمله جنرال الکتریک، زیمنس، فسلو، فوله ترانسپورت، اشکودا، بومباردیر و … داشتند که انتظار می‌رود نتایج ثمربخشی در پیشبرد پروژه‌های جاری و همچنین زمینه‌سازی برای همکاری‌های آتی با این شرکت‌ها را فراهم نماید.

حضور مپنا در اینوترنس 2018

حضور مپنا در اینوترنس ۲۰۱۸

عباس علی‌آبادی، مدیرعامل گروه مپنا نیز طی روزهای برپایی نمایشگاه در غرفۀ مپنا و سایر بخش‌های این نمایشگاه حاضر شد و با مدیران شرکت‌های حاضر به مذاکره پرداخت. تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران عامل قطار شهری‌های کشور، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مدیران و کارشناسان این شرکت به همراه تعداد زیادی از مدیران و کارشناسان صنعت ریلی کشور در این نمایشگاه حضور داشتند و از غرفه مپنا بازدید نمودند.

محصولات و خدمات گروه مپنا در صنعت ریلی از جمله لکوموتیو مسافری “ایران سفیر”، لکوموتیو باری دیزل الکتریک MAP24، لکوموتیو دیزل هیدرولیک مانوری، لکوموتیو تونلی در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار داشت و پروژه‌هایی چون برقی‌سازی خطوط راه‌آهن و خدماتِ مربوط به بهره‌برداری، تعمیرات و نگهداری از انواع لکوموتیو نیز به مخاطبان معرفی شد.

 

یک پاسخ به “حضور ایران در نمايشگاه حمل و نقل ريلي اینوترنس ۲۰۱۸ برلين”

  1. […] حضور ایران در نمايشگاه حمل و نقل ريلي اینوترنس ۲۰۱۸ برل… […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *