حذف قطارهای تندرو خط ۵ مترو از اول شهریور ماه

حذف قطارهای تندرو خط ۵ مترو از اول شهریور ماه

حذف قطارهای تندرو خط ۵ مترو از اول شهریور ماه

حذف قطارهای تندرو خط ۵ مترو از اول شهریور ماه
حذف قطارهای تندرو خط ۵ مترو از اول شهریور ماه

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران از حذف حرکت قطارهای تندرو از اول شهریورماه در خط ۵ مترو خبر داد.

مسعود درستی عصر امروز در نشست خبری خود با بیان اینکه از اول شهریورماه حرکت قطارهای تندرو حذف می‌شود گفت: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده از اول شهریورماه سالجاری حرکت قطارهای تندرو حذف خواهد شد.

وی با بیان اینکه در راستای توزیع مناسب سفر و برای متعادل سازی حرکت قطارها و همچنین کاهش انتظار مسافر بر روی سکو این حرکت تندرو حذف شود گفت: همچنین به دلیل بار قطارهای تندرو شاهد بیشترین خرابی در سوزن ها بودیم که منجر به ایجاد تاخیرات ناخواسته و افزایش هزینه نگهداشت خط می‌شود.

بر همین اساس این حرکتها را فعلا حذف کنیم و در فاز یک به صورت آزمایشی است و امید است با پروتکل ها و برداشت های مهرماه زمان سیر را زمان سیر تندرو نزدیک کنیم.

وی با بیان اینکه سعی می کنیم ۵۲ تا ۵۳ دقیقه زمان سیر سفر در خط ۵ باشد، گفت: همچنین سرفاصله حرکت قطارها به ۱۰ دقیقه کاهش می یابد.

درستی در مورد حذف قطارهای تندرو در مسیر خط ۵ با بیان اینکه در قطارهای تندرو و معمولی ۱۲ دقیقه اختلاف است و این زمان در ۵۰ کیلومتر مسیر خط ۵ مترو زمان قابل برنامه‌ریزی نیست، گفت: اما بعد روانی این حذف را می پذیریم اما در برنامه ریزی زمانی طول روز نقش منفی ندارد در عین حال قبول دارم که مسافران ناراضی هستند و البته ما دلایل متقن برای این کار داریم.

وی درباره خرابی چند پله برقی برخی ایستگاه‌ها با بیان اینکه بعد از اتفاقی که در ایستگاه شهید بهشتی افتاد ما را حساس  کرد که رویه خود را بازنگری کنیم، گفت: به این نتیجه رسیدیم که از روش های معمول گذر کرده و به این سمت رفتیم که فرایند تعمیر را بازنگری کنیم و به این نتیجه رسیدیم که برخی پله های برقی می توانست در آینده هم مشکل ایجاد کند. بنابراین برخی پله ها عامدانه و برای اورهال اساسی خاموش شدند؛ بگونه ای که امروز ۷ ایستگاه پله برقی خاموش است اما برنامه ما این است تا اول مهر پله برقی خاموشی نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در مورد وعده رایگان شدن بلیت مترو برای دانش آموزان و دانشجویان در مهرماه افزود: از سازمان فناوری خواستیم که امکان جدا کردن کارت دانش آموز و دانشجو و اقشار خاص را بررسی کند اما آیا اینکه فاوا در تنگنای زمانی بتواند کار را پیش ببرد یک دغدغه ما است و دومین دغدغه این است که ممکن است خیلی از دانش اموزان کارتشان دست افراد دیگر باشد و  ما تصمیم گرفتیم که دانش آموز را رایگان از گیت رد کنیم.


دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “حذف قطارهای تندرو خط ۵ مترو از اول شهریور ماه”

  1. مدیرشناس نیم‌رخ
    مدیرشناس

    میدیر عامل مترو. حذف قطار تندرو فقط برای آزار مسافران است. توجیه نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *