دوشنبه / ۴ تیر / ۱۴۰۳ Monday / 24 June / 2024
×
با توجه به استقبال شهروندان براي سفر تركيبي دوچرخه با مترو استفاده دوچرخه سواران در ساعات غير پيك بعد از ظهر نيز تا پايان بهره برداري محقق شد.
جزییات ورود دوچرخه به مترو اعلام شد

جزییات ورود دوچرخه به مترو اعلام شد

جزییات ورود دوچرخه به مترو اعلام شد
جزییات ورود دوچرخه به مترو اعلام شد

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه در خصوص اجراي كامل طرح ورود دوچرخه به مترو و با استقبال شهروندان دوچرخه سوار در روزهاي تعطيل و انجام سفرهاي تركيبي امكان سفر تركيبي دوچرخه هاي معمولي با مترو در ساعات غير اوج بعد از ظهر روزهاي معمولي (شنبه تا پنجشنبه) پس از ساعت ۲۰ تا پايان بهره برداري مترو از ابتداي مرداد ماه سال ۹۸ ميسر شده است.

در شهریور ماه سال۱۳۹۷، مهندس پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به منظور نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه سواری و استفاده از دوچرخه به جای استفاده از وسایل نقلیه شخصی در شهر،”طرح ترکیبی دوچرخه و مترو” را ارائه داد و بر اساس آن ورود دوچرخه به ایستگاه های خطوط مترو با درنظر گرفتن واگن مشخص، عملیاتی شد.

میزبانی مترو از مسافران دوچرخه سوار در روزهای تعطیل
میزبانی مترو از مسافران دوچرخه سوار در روزهای تعطیل
میزبانی مترو از مسافران دوچرخه سوار در روزهای تعطیل

در حال حاضر بر اساس تمهیدات اتخاذه شده ورود دوچرخه به مترو، در تمام روزهای هفته بلامانع است اما برای تردد بهتر مسافران در روزهای هفته می بایست از دوچرخه تاشو استفاده کنند و امكان استفاده از دوچرخه های معمولی تنها در ایام تعطیلات رسمی و ۱۳ روز اول فرودین ماه مجاز است.

در حال حاضر در تمام روزهای هفته به غیر از ساعت ۶:۳۰ تا ۹:۳۰ و از ساعت ۱۶ تا ۱۹ که پیک مسافری محسوب می شود، دوچرخه سواران می توانند با دوچرخه های تاشو با ابعاد ۳۰×۶۰×۹۰ وارد شبكه مترو شوند.

در خصوص ورود دوچرخه هاي معمولي به واگن هاي مترو ، ورود با دوچرخه های معمولی نیز در روزهای جمعه و ایام تعطیل و ۱۳ روز اول فروردین مجاز است و تنها دلیل محدود کردن ورود دوچرخه های معمولی در روزهای تعطیل، خلوتی ایستگاه ها و قطارها است چرا که با توجه به حجم بالای مسافر که در طول هفته از مترو استفاده می کنند امکان ورود دوچرخه به واگن ها وجود ندارد.

دوچرخه سوارانی که از دوچرخه های عادی استفاده می کنند فقط مجاز به ورود به واگن هایی هستند که با برچسب هایی بر روی بدنه قطار مشخص شده ولی دوچرخه سوارانی که از دوچرخه های تاشو استفاده می کنند مجاز به ورود به تمامی واگن ها هستند.

راکبان دوچرخه حتما باید در واگن‌های مخصوص که با آرم دوچرخه مشخص شده مستقر شوند، سوار شدن برروی دوچرخه در تمامي ایستگاه‌ها و قطارهای مترو ممنوع است و راکبان تنها می توانند دوچرخه خود را حمل کنند نه اینکه سوارش شوند و همچنین راکبان نمی‌توانند دوچرخه خود را درون ایستگاه رها کنند.

یک پاسخ به “جزییات ورود دوچرخه به مترو اعلام شد”

  1. […] جزییات ورود دوچرخه به مترو اعلام شد […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *