بهره برداری از ۲۰۵ دستگاه انواع واگن و لکوموتیو/اتصال ۹ مرکز بار به شبکه ریلی کشور
بهره برداری از ۲۰۵ دستگاه انواع واگن و لکوموتیو/اتصال ۹ مرکز بار به شبکه ریلی کشور
همزمان با فجر 42 انقلاب اسلامی ۱۰۵ پروژه ریلی امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

بهره برداری از ۲۰۵ دستگاه انواع واگن و لکوموتیو/اتصال ۹ مرکز بار به شبکه ریلی کشور

بهره برداری از 205 دستگاه انواع واگن و لکوموتیو/اتصال 9 مرکز بار به شبکه ریلی کشور
بهره برداری از ۲۰۵ دستگاه انواع واگن و لکوموتیو/اتصال ۹ مرکز بار به شبکه ریلی کشور

مدیر عامل شرکت راه آهن با اشاره به افتتاح ۲۰۵ دستگاه انواع واگن باری و مسافری و لکوموتیو تولید داخل، گفت: با ساخت ۳۴.۵ کیلومتر خط آنتنی ۹ مرکز بار به شبکه ریلی وصل شد و ۲۹۹۷ میلیارد تومان منافع اجتماعی ایجاد کرد.

افتتاح ۱۰۵ پروژه ریلی به ارزش ۱۴۴۵ میلیارد تومان

سعید رسولی امروز در مراسم افتتاح ۱۰۵ پروژه راه آهن به ارزش ۱۴۴۵ میلیارد تومان همزمان با دهه مبارک فجر، ضمن تبریک این ایام اظهار داشت: این پروژه‌ها در ۱۸ منطقه راه‌آهن و ۱۹ استان اجرا شده است.

وی افزود: در حوزه فنی و زیربنایی ۶ طرح در قالب ۵۱ پروژه، در حوزه ناوگان ۵ طرح در قالب ۱۱ پروژه، در حوزه مسافری پنج طرح در قالب ۳۶ پروژه و در حوزه هوشمند سازی و داده کاوی ۷ پروژه به ارزش ۱۲۶ میلیارد تومان امروز افتتاح میشود.

اتصال ۹ مرکز بار به شبکه ریلی کشور

اینفوگرافیک - بهره برداری از 205 دستگاه انواع واگن و لکوموتیو
اینفوگرافیک – بهره برداری از ۲۰۵ دستگاه انواع واگن و لکوموتیو

مدیر عامل راه آهن بیان کرد: پروژه اتصال شبکه ریلی به مراکز عمده بار داشتیم که طبق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری بر اتصال مراکز بار به شبکه ریلی توجه شده است.
وی ادامه داد: ۱۵۰ متر خط آنتنی در ازای هر یک کیلومتر خط آهن شبکه ریلی داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: خطوط ریلی با اتصال به چشمه های بار ارزش افزوده ایجاد می‌کند ما چشمه‌های بار را شناسایی کرده‌ایم، در ۱۰ روز اخیر این بسته سیاستی را به مدل مالی تبدیل کرده‌ایم تا به زودی تحت پروژه‌های جهادی با شتاب بیشتری اجرا کنیم.

مدیرعامل راه آهن ادامه داد: اجرای ۳۴.۵ کیلومتر خط آنتنی ارزش افزوده ایجاد می‌کند و دسترسی به ۵.۵ میلیون تن بار ایجاد می‌شود که ۲۹۹۷ میلیارد تومان درآمد مستقیم دارد.
رسولی بیان کرد: اثرات اجتماعی توسعه شبکه ریلی در خزانه کشور دیده می‌شود و حتی شهرهایی که راه آهن دارند هم از این موضوع منتفع می‌شوند.

رسولی گفت: ۹ مرکز بار از طریق ۳۴.۵ کیلومتر خط آنتنی به شبکه ریلی متصل شد و ۲۹۹۷ میلیارد تومان منابع اجتماعی و صرفه‌جویی سوخت ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه امروز اولین قطعه چهار خطه ریلی کشور افتتاح می‌شود، گفت: این پروژه ۳۴ کیلومتر و در استان تهران است و با اعتبار ۲۵۶ میلیارد تومان اجرا شد که افزایش ۲ برابری ظرفیت حمل و نقل مسافر در ورودی تهران از مزایای آن است.

مدیر عامل راه آهن همچنین به بهره‌برداری از ۲۰۵ دستگاه انواع واگن باری و مسافری و همچنین لکوموتیو که توسط متخصصان داخلی تولید شده است، اشاره کرد.

در این مراسم که معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی نیز حضور داشتند، از طریق اینترنت و به شکل ویدئو کنفرانس با شرکت واگن پارس، شرکت فولاد درخشان، اداره کل خط (ماشین‌آلات مکانیزه)، اداره کل راه‌آهن تهران (لشکری)، اداره کل راه‌آهن یزد راه‌اندازی سیستم AIC در محور بادرود – میبد و اداره کل راه‌آهن لرستان (علائمی نمودن ایستگاه راه و شهرسازی) ارتباط زنده برقرار شد و طی آن به دستور وزیر راه و شهرسازی، پروژه‌های ریلی افتتاح و به بهره برداری رسیدند.

همچنین در این مراسم از مرکز داده جدید ساختمان شهدای راه‌آهن بازدید به عمل آمد و از سوی وزیر راه و شهرسازی این مرکز افتتاح شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت راه آهن