سه شنبه / ۲ مرداد / ۱۴۰۳ Tuesday / 23 July / 2024
×
شایسته اصل گفت: پیش‌بینی می شود نمایشگاه کتاب امسال بعد از ۲ سال وقفه (به علت همه‌گیری ویروس کرونا) با استقبال چشم‌گیری از سوی شهروندان روبرو شود. در همین راستا و به منظور خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان و مسافران از ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت ماه، ‌سرویس دهی در خط یک و سه متروی تهران افزایش می یابد.
اقدامات ویژه مترو تهران به مناسبت نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۱

اقدامات ویژه مترو تهران به مناسبت نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۱

اقدامات ویژه مترو تهران به مناسبت نمایشگاه کتاب تهران 1401
اقدامات ویژه مترو تهران به مناسبت نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۱

شایسته اصل گفت: پیش‌بینی می‌شود نمایشگاه کتاب امسال بعد از ۲ سال وقفه (به علت همه‌گیری ویروس کرونا) با استقبال چشم‌گیری از سوی شهروندان روبرو شود.

در همین راستا و به منظور خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان و مسافران از ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت ماه، ‌سرویس دهی در خط یک و سه متروی تهران افزایش می یابد.

وي با اشاره به اینکه دو ایستگاه مصلی امام خمینی (ره) و ایستگاه شهید بهشتی در خطوط یک و سه نزدیک‌ترین ایستگاه ها به محل برگزاری نمایشگاه هستند افزود: باتوجه به ترافیک سطح شهر قطعا استفاده از مترو بهترین، سریع ترین، ایمن‌ترین و مقرون به صرفه ترین وسیله برای رسیدن به نمایشگاه بین المللی کتاب است و شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه نیز برای تسهیل تردد مسافران با استفاده حداکثری از نیروی انسانی و تجهیزات تلاش می کند تا بهترین خدمات رسانی صورت گیرد.

اعزام قطارهای فوق العاده به ایستگاه های مصلی و شهید بهشتی

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ازدحام مسافر اعزام قطارهای فوق العاده بصورت مستقل از ایستگاه مصلی امام خمینی (ره) و ایستگاه شهید بهشتی برای افزایش رفاه حال شهروندان در نظر گرفته شده است

وی با بيان اينكه اين خدمات در ايام آخر هفته كه بازديد از نمايشگاه بيشتر می‌شود افزايش می یابد تصریح کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده در روزهای پنجشنبه و جمعه با افزایش تعداد حرکت قطارها در خط يک متروی تهران، فاصله حركت ۵ دقیقه تا پایان ساعت کار نمایشگاه اجرا خواهد شد.

حرکت قطارهای خط یک مترو با سرفاصله ۵ دقیقه تا پایان ساعت کار نمایشگاه کتاب

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه همچنین از اقدامات فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: میزهای مشاوره کتاب با حضور اشخاص وارد به حوزه کتاب در ایستگاه های شهید بهشتی و مصلی امام خمینی (ره) برپا می‌شود تا مردم را در انتخاب کتابی که با سلیقه یا نیازهایشان هماهنگ باشد راهنمایی کنند.

شایسته در ادامه تصریح کرد: نصب تبلیغات نمایشگاهی ویژه کتاب در ایستگاه های منتهی به نمایشگاه و ایستگاه های تقاطعی برای ۴۰۱ پله مترو همراه با معرفی کتاب‌های متنوع، نصب سازه های آهنی بزرگ جلد کتاب به قطر سه متر در خروجی ایستگاه‌های مترو مصلی امام خمینی (ره) و شهید بهشتی با موضوعات عمومی، نصب طرح بخوان منتخب یک پاراگراف از ۳۰ نویسنده برتر در قطارهای مترو، و همچنین برگزاری طرح اهدا کتاب ویژه کودکان و نوجوانان، برگزاری جشن امضا کتاب در واگن های مترو با حضور نویسندگان مطرح کشور و برگزاری مسابقه کتاب خوانی و مسابقه عکاسی در مترو از جمله اقدامات فرهنگی است که به مناسبت برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر زیرزمینی انجام میشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *