چهارشنبه / ۳ مرداد / ۱۴۰۳ Wednesday / 24 July / 2024
×
معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت متروی تهران از اول مهر و کاهش ۳.۵ دقیقه ای سرفاصله حرکت قطارهای مترو خبر داد.
افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت متروی تهران از مهر۹۸

افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت متروی تهران از مهر۹۸

معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران در اطلاعیه ای ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به همه دانش آموزان و دانشجویان، اعلام کرد:

با برنامه ریزی های صورت گرفته و افزایش حضور ناوگان فعال در شبکه مترو، سرفاصله (Headway) حرکت قطارها در سه خط اصلی از این پس به ۳.۵ دقیقه کاهش خواهد یافت.

بر این اساس، قطارها در خطوط ۱، ۲ و ۴ مترو از روز اول مهرماه ۱۳۹۸ در ساعات اوج حضور مسافران، هر ۳.۵ دقیقه در ایستگاه ها به مسافرگیری خواهند پرداخت و بدین ترتیب ظرفیت پذیرش سفر در این سه خط حدود ۱۵درصد افزایش می یابد.

برنامه کاهش سرفاصله زمانی خطوط مترو تهران از اول مهرماه ۹۸
افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت متروی تهران از مهر۹۸

سرفاصله حرکت قطارها در این سه خط مترو، پیش از این هم در دوره جدید مدیریت شهری در دو مرحله از ۶ و ۵ دقیقه به ۴ دقیقه کاهش یافته بود.

کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو به معنی کاهش معطلی مسافران و شلوغی ایستگاه ها در زمان های اوج سفرها در ساعات صبح و عصر است.

📌 بخوانید : ✅ خدمات ويژه مترو به دانش آموزان و دانشجویان همزمان با بازگشايي مدارس

در این اطلاعیه ابراز امیدواری شده است که پس از راه اندازی خط ۷ و بخشی از خط ۶ در سال جاری، افزایش ظرفیت ۱۵ درصدی خطوط ۱، ۲ و ۴ به کاهش اتلاف وقت، کاهش شلوغی در ایستگاه‌ها، آسودگی خاطر مسافران و نیز تشویق عموم شهروندان به کنار گذاشتن خودرو شخصی و ترجیح استفاده از مترو بینجامد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *