افزايش قطارهای تندرو از ایستگاه كرج به صادقیه
افزايش قطارهای تندرو از ایستگاه كرج به صادقیه
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروي تهران و حومه از آمادگی کامل این ناوگان برای ارائه خدمات حداکثری در آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ خبر داد.
آمادگی کامل متروی تهران برای مهرماه/افزايش قطارهای تندرو از ایستگاه كرج به صادقیه

فرنوش نوبخت از آمادگی کامل ناوگان متروی تهران برای ارائه خدمات حداکثری در آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ خبر داد.

فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با بیان اینكه اقدامات و برنامه ریزی های لازم برای طرح استقبال از مهر در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از مدتی پیش آغاز شده است، افزود:

استفاده حداکثری از توان مترو، آمادگی برای اعزام قطارهای فوق‌العاده در زمان‌های پرتردد، انجام تعمیرات و بهینه سازی فضای ایستگاهی از جمله اقدامات این طرح است.

وی با اشاره به اینكه به دلیل تردد دانشجویان از استان البرز به استان تهران و بالعكس، هرسال با آغاز سال تحصیلی حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد به مسافران خط پنج مترو افزوده می شود خاطرنشان كرد:

۷۰ درصد مسافران خط ۵ (گلشهر- تهران) تمایل به استفاده از قطارهای تندرو دارند و به همین منظور از ابتدای مهرماه ۹۷؛ دو حركت تندرو از مبدا ایستگاه كرج به برنامه حركت قطارهای این خط افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با بیان اینكه ساعت اعزام این دو قطار تندرو ۶:۳۵ و ۷:۱۵ صبح است ادامه داد:

ساعت فعالیت خط ۵ متروی تهران و حومه نیز نیم ساعت زودتر از سایر خطوط و از ساعت ۵ صبح آغاز می شود، امیدواریم با این كار شاهد كاهش ازدحام جمعیت در ساعات اولیه صبح در این خط باشیم.

نوبخت با اشاره به اینکه ایستگاه‌های متروی تهران وحومه به طور کامل برای پذیرش حجم بالای مسافران در مهرماه آماده شده‌اند افزود:

در هفته اول مهرماه تعدادی از پرسنل شركت با حمایل مشخص در ایستگاه های منتخب مترو حضور دارند تا در مسیریابی دانش آموزان و دانشجویانی كه برای تردد خود این سامانه را انتخاب كرده اند كمك كنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در پایان گفت:

آماده سازی ایستگاه‌ها از نظرروشنایی، پله‌های برقی، آسانسور و آب سردکن‌ها و گویا سازی تابلوهای راهنما در ایستگاه‌های تقاطعی مترو و همچنین نظافت ایستگاه ها و قطارها نیز انجام شده است و تمامی ایستگاه ها آماده خدمت رسانی مناسب به شهروندان و مسافران متروی تهران و حومه هستند.