افتتاح پنجمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته
افتتاح پنجمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته
پنجمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح و رسما آغاز به کار کرد.

افتتاح پنجمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته

افتتاح پنجمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته
افتتاح پنجمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته

پنجمین نمایشگاه حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته امروز ۲۸ آذرماه با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، سازمان ها و شرکت های دولتی و بخش خصوصی حمل و نقلی در مصلای تهران افتتاح شد.

برگزاری نشست‌های خبری و سلسله نشست هایی در حوزه های ریلی، جاده ای، هوایی و دریایی بخشی از برنامه های پیش بینی شده در نمایشگاه پنجم حمل و نقل است.

در نمایشگاه امسال بیش از ۲۲۳ شرکت دولتی و خصوصی (۱۰ درصد بخش دولتی و ۹۰ درصد بخش خصوصی), ۴۰ استارتاپ، ۲۲ شرکت دانش بنیان حضور دارند. همچنین نمایندگانی از کشورهای ژاپن، چین، فرانسه، روسیه، سوئد در نمایشگاه حاضر هستند.

اهداف برگزاری پنجمین نمایشگاه حمل و نقل

از اهداف برگزاری این نمایشگاه می توان به ایجاد فرصت و فضای مناسب جهت معرفی فناوری، تولیدات و نوآوری های صنعت حمل و نقل و لجستیک کشور، آشنایی بیشتر کارشناسان و مدیران کشور با فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا در صنعت حمل و نقل و لجستیک کشور، معرفی آخرین دستاوردها و توانمندی ها و فناوری های صنعت حمل و نقل، بررسی زمینه ها و پتانسیل های موجود برای ارتقای صنعت حمل و نقل و لجستیک کشور، بررسی کیفیت محصولات صنعت حمل و نقل ، راهسازی و راهداری کشور و تطابق آن با نمونه های خارجی و استانداردهای، تبیین و تشریح اهداف صنعت توسعه صنعت حمل و نقل در افق ۴۱۴۱، بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال مولد در صنعت حمل و نقل کشور، شناخت نیازها، امکانات ، ظرفیت ها و توانمندی های صنعت حمل و نقل، حمایت و پشتیبانی از نوآوری ها، فناوری ها و کارآفرینی، تثبیت فضای اطمینان بخش برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران داخلی و بین المللی، تقویت غرور ملی و اقتصاد مقاومتی در حوزه حمل و نقل جذب نخبگان و فرهیختگان در بومی سازی صنعت حمل و نقل کشور، دستاوردهای پژوهشی محققان در گرایش های صنعت حمل و نقل کشور ارتقای حمل و نقل هوشمند در کشور و توسعه زیرساخت، نوسازی ناوگان، حمل و نقل کارآمد اشاره کرد.

برنامه های جانبی پنجمین نمایشگاه حمل و نقل

همچنین از برنامه های جانبی در پنجمین نمایشگاه حمل و نقل که طی روزهای ۲۸ تا ۳۰ آذر در محل مصلای تهران برگزار میشود،‌ می توان به:

  • رونمایی از تولید کامیون باری تک محور و اتوبوس شهری با برند ایرانی “دیما”
  • برگزاری کنفرانس راه ابریشم نو و خاورمیانه با حضور اساتید و مدیران متخصص حوزه حمل و نقل کشور
  • برگزاری استارت آپ ویکند حمل و نقل با حضور ۴۵۴ تیم استارت آپی کشور در سه روز نمایشگاه
  • برگزاری کارگاه های آموزشی مرتبط
  • رونمایی از دستاوردها و محصولات بومی حوزه حمل و نقل
  • رونمایی از برنامه خانه استارت آپی حمل و نقل کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی
  • رونمایی از جدیدترین دستاوردهای نوین صنعت حمل و نقل توسط شرکتهای دانش بنیان
  • همچنین شرکت ها و سازمان های، امضاء تفاهمنامه های متعدد بخش های دولتی و خصوصی اشاره داشت.

از ویزگی های این نمایشگاه میتوان به حضور بیش از ۲۲۳ شرکت دولتی و بخش خصوصی در فضایی به متراژ ۴۱ هزار متر مربع اشاره داشت که 14 استارتاپ حوزه حمل و نقل کشور، ۸۸ شرکت دانش بنیان در کنار نمایندگانی از کشور های ژاپن، چین، فرانسه، روسیه، سوئد (دو برند خودرو سنگین) در این نمایشگاه شرکت دارند.

نمایشگاه به مدت سه روز از امروز یکشنبه ۲۸ آذر شروع شده و تا سه‌شنبه ۳۰ آذرماه ادامه دارد.

🔸پورتال حمل و نقل ریلی آمادگی خود را جهت معرفی شرکت ها و دستاوردهای ارائه شده در این نمایشگاه ، در بستر همین سایت و شبکه های اجتماعی خود اعلام میدارد🔸

“در هنگام تکمیل فرم تیک مربوط به نمایشگاه را فعال کنید”

🔗لینک ثبت درخواست معرفی محصول/خدمات ارائه شده در نمایشگاه