قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار مترو و قطار شهری » افتتاح رسمی ایستگاه مترو امام حسین(ع) خط ۶ مترو تهران

افتتاح رسمی ایستگاه مترو امام حسین(ع) خط ۶ مترو تهران

امروز (شنبه ۶ مهرماه ۹۸) ایستگاه تقاطعی میدان امام حسین(ع) از خط ۶ متروی تهران با حضور دکتر حناچی شهردار تهران، مهندس هاشمي رييس شوراي اسلامي شهر تهران ، ابوترابي امام جمعه موقت تهران و مدیران شهری به بهره برداري رسيد.

[easy-image-collage id=15226]

🔸با راه اندازی این ایستگاه شهروندان جنوب شرقی تهران علاوه بر ایستگاه میدان شهدا که با خط ۴ تقاطع دارد، میتوانند از طریق ایستگاه تقاطعی امام حسین(ع) واقع در بخش جنوبی خط ۶ مترو به خط ۲ متروي تهران نیز دسترسی یابند.

🔹سرويس دهي به شهروندان و مسافران ازايستگاه میدان امام حسین(ع) واقع در بخش جنوبی خط ۶ مترو از امروز با فاصله حركت هر ۱۵ دقيقه آغاز مي شود.

🔹گفتني است فاصله حرکت قطارها در بخش جنوبی خط ۶ مترو ابتداي مهرماه ۹۸ از ۲۵ دقیقه به ۱۵ دقیقه کاهش يافته بود.

🔸در حال حاضر خط شش متروی تهران به طول ۱۰ کیلومتر و با ۴ ایستگاه دولت آباد، بعثت و میدان شهدا و امام حسين(ع) در بخش جنوبی این خط در حال بهره برداری است.

📌 فاز اول خط ۶ مترو تهران فروردین ماه ۹۸ با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

[easy-image-collage id=15224]

پیروز حناچی ظهر امروز در حاشیه افتتاح رسمی از ایستگاه امام حسین(ع) واقع در خط شش مترو با بیان اینکه بر اساس قول و وعده ای که پیش از این به مردم تهران داده بودیم، هر ماه یکی از ایستگاه های مترو راه اندازی میشود، گفت: امروز نیز شاهد راه اندازی ایستگاه امام حسین(ع) هستیم که خدمات مؤثری به مردم ارائه می‌شود و همچنین ١۴ دستگاه هواساز نیز به بهره برداری رسید و با این آهنگ، سایر ایستگاه ها نیز به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: در مهرماه در خطوط یک، دو، چهار، شش و هفت سرفاصله حرکت قطارها کاهش یافته و این در حالی است که افتتاح هواکش های میان تونلی میتواند به خدمات رسانی بهتر کمک کرده و به توزیع بار پیک زمانی کمک کند.
در این مراسم از دیوارنگاره شهدا در ایستگاه مترو امام حسین نیز رونمایی شد.
دیوارنگاره شهدا ایستگاه مترو امام حسین
دیوارنگاره شهدا ایستگاه مترو امام حسین

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

حمل و نقل ریلی | جامع ترین پورتال حمل و نقل ریلی