جزییات و قیمت بلیت قطار اربعین اعلام شد | حمل و نقل ریلی
چهارشنبه / ۳۰ خرداد / ۱۴۰۳ Wednesday / 19 June / 2024
×
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران جزییات برنامه های راه آهن را برای اربعین حسینی 98 را اعلام کرد.
جزییات و قیمت بلیت قطار اربعین اعلام شد

جزییات و قیمت بلیت قطار اربعین اعلام شد + نرخ بلیت

قیمت بلیت قطار اربعین اعلام شد
قیمت بلیت قطار اربعین اعلام شد

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران جزییات برنامه های راه آهن را برای اربعین حسینی اعلام کرد و گفت: قیمت بلیت قطار برای سفرهای اربعین افزایش نمی یابد و بر اساس نرخ های مصوب امسال فروخته خواهد شد.

نشست خبری سعید رسولی مدیرعامل راه آهن

سعید رسولی در نشست خبری امروز (اول/مهرماه/۹۸) درباره ظرفیت ها و برنامه های راه آهن برای اربعین حسینی اظهار کرد: از پانزدهم تا سی ام مهرماه امسال پیک سفرهای اربعین امسال است و بنابراین مانند سال های گذشته ستاد اربعین تشکیل دادیم.

سعید رسولی در نشست خبری امروز (اول/مهرماه/۹۸) درباره ظرفیت ها و برنامه های راه آهن برای اربعین حسینی اظهار کرد: از پانزدهم تا سی ام مهرماه امسال پیک سفرهای اربعین امسال است و بنابراین مانند سال های گذشته ستاد اربعین تشکیل دادیم.

پیش فروش قطارهای فوق العاده اربعین از ۱۰ صبح چهارشنبه سوم مهرماه آغاز می شود.

وی افزود: امسال روزانه ۵۴ قطار در پانزده روز و در قالب ۸۵۸ رام قطار و ۴۳۶ هزار صندلی پیش بینی شده است که از نظر تعداد قطار ۴۳ درصد نسبت به اربعین پارسال رشد داشته است و این عدد در حوزه ظرفیت ایجاد شده به ۴۷ درصد رشد می رسد.

مدیرعامل شرکت راه آهن با بیان اینکه قیمت بلیت قطار اربعین افزایش نمی یابد و بر اساس نرخ مصوب امسال فروخته خواهد شد، ادامه داد؛ به عنوان مثال:

  • ✅ قیمت بلیت قطار مشهد-کرمانشاه چهارتخته ۱۹۵ هزار تومان و شش تخته ۱۸۵ هزار تومان
  • ✅ قیمت بلیت قطار تهران-کرمانشاه چهارتخته ۹۵ هزار تومان، شش تخته ۷۰ هزار تومان و اتوبوسی ۵۰ هزار تومان
  • ✅ قیمت بلیت قطار همدان-مشهد چهارتخته ۲۰۰ هزار تومان
  • ✅ و اتوبوسی تهران-همدان ۴۷ هزار تومان است
  • و قیمت دیگر مسیرها نیز باید منطبق با نرخ های مصوب باشد.

وی همچنین درباره دیگر اقدامات انجام شده برای سفرهای ریلی زائران اربعین اظهار کرد: مسیرهای جدیدی برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شده است که میتوان به:

  • قم – خرمشهر
  • قم – کرمانشاه
  • تهران – همدان
  • اهواز- شلمچه و
  • اصفهان- کرمانشاه اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در راستای مذاکرات صورت گرفته با پاکستان مقرر شده تا آنها بتواند در زاهدان با قطار تا مرز عراق بروند و از طریق قطار حمل و نقل خود را انجام دهند که در این راستا یک مسیر دیگر را به صورت ویژه آماده کردیم که از زاهدان به خرمشهر و از زاهدان به کرمانشاه مسافران را منتقل میکند.

همچنین هماهنگی های لازم انجام شده تا قطار اتوبوسی خرمشهر به شلمچه به صورت ۲۴ ساعته و رایگان در خدمت زائران اربعین قرار بگیرد.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که آیا تخفیفی برای سفرهای اربعین در نظر گرفتید یا خیر گفت: همواره اراده شرکت راه آهن و شرکت های حمل و نقل ریلی بر این بوده تا رضایت مردم را جلب کند و در جریان افزایش اندک قیمت بلیت قطار در سال جاری که پس از سه سال صورت گرفت سعی کردیم تا در مسیرهای پر تردد با وجود داشتن اجازه افزایش نرخ ۲۲ درصدی، کمتر از دیگر مسیرها قیمت بلیت را افزایش دهیم که این خود به مسافران ریلی کمک میکند البته مطمئنیم با توجه به همین افزایش اندک کیفیت ارائه خدمات در صنعت ریلی ارتقا یافته و نهایتا مسافران بیشتری از این طریق از قطار استفاده خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *