دوشنبه / ۴ تیر / ۱۴۰۳ Monday / 24 June / 2024
×
رهبر انقلاب صبح شنبه هشتم بهمن ماه، به مدت سه ساعت از نمایشگاه توانمندی های داخلی در حسینیه امام خمینی (ره) که با حضور بخش های حمل و نقل ریلی، جاده‌ای، دریایی و هوایی، هواشناسی و بخش مسکن و شهرسازی برپا شده بود، بازدید کردند.
بازدید رهبر انقلاب از دستاوردهای حوزه ریلی

بازدید رهبر انقلاب از دستاوردهای حوزه ریلی

بازدید رهبر انقلاب از دستاوردهای حوزه ریلی
بازدید رهبر انقلاب از دستاوردهای حوزه ریلی

رهبر انقلاب صبح امروز (شنبه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۱) از نمایشگاه توانمندی های داخلی صنعتی بازدید نمودند.

در جریان این بازدید از غرفه وزارت راه و شهرسازی، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن حضور داشتند.

مدیر عامل راه آهن در این نمایشگاه، گزارشی از دستاوردهای حوزه ریلی از جمله روند تعداد ناوگان تولید و بازسازی شده در کشور و شکستن رکورد تعداد تولید و بازسازی سالانه در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ با تولید و بازسازی ۱۱۷۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی، تفاهمات صورت گرفته با کشورهای همسایه در زمینه افزایش حمل و نقل ریلی بین المللی به ویژه ترکمنستان و روسیه، و همچنین نهضت داخلی سازی صنعت ریلی شامل معرفی ظرفیت های موجود ساخت داخل قطعات در صنعت ریلی کشور نیز ارائه گردید.

شایان ذکر است در سامانه اینترنتی راه آهن، ۶۸۶۸ قلم قطعات مورد نیاز این صنعت بارگزاری شده است که تاکنون ۴۷۳۳ قلم قطعه توسط ۳۸۰ شرکت در داخل کشور تولید شده است.

تکمیل ۵۶۱ کیلومتر خط ریلی تا سال آینده

بنابر این گزارش وضعیت کریدورهای ریلی و آزادراهی و استفاده از ظرفیت ترانزیت در کشور از موارد دیگر گزارش شده در این دیدار بود.

در این دیدار بیان شد که ۵۶۱ کیلومتر خط ریلی تا سال آینده به بهره برداری می رسد که سه مرکز استانی را به راه آهن متصل خواهد کرد و رشت به بندر کاسپین متصل می شود که این عملکرد یک و نیم برابر متوسط ساخت راه آهن در کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *